עיזאת ירישק, בכיר בחמאס: ישראל חיסלה בדובאי את מחמוד אל מבחוח, רוצחם של אילן סעדון ואבי סספורטס

עיזאת ירישק, מבכירי חמאס בדמשק, טוען ישראל חיסלה את אבו אל מבחוח בשבוע שעבר בדובאי. מבחוח עומד מאחורי רציחתם של השניים בסוף שנות ה-80

אבי יששכרוף
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
אבי יששכרוף

"ישראל חיסלה בדובאי את מחמוד אבו אל מבחוח", כך הודיע היום (שישי) אחד מראשי חמאס בדמשק, עיזאת ירישק, בהודעה רשמית. אל מבחוח, שהיה ממקימי הזרוע הצבאית של החמאס, אחראי לחטיפתם ורציחתם של אילן סעדון ואבי סספורטס בסוף שנות ה-80, במה שנראה כניסיון חטיפה שהפך לרצח. על פי הודעת ירישק, החיסול בוצע ביום רביעי שעבר (20.01) בדובאיי, ורק אמש הגיעה גופתו של אל מבחוח לדמשק. מהחמאס לא נמסר כיצד הוא חוסל.

גם סגן ראש הלשכה המדינית של החמאס, מוסא אבו מרזוק, הפנה גם הוא הבוקר אצבע מאשימה לעבר המוסד הישראלי. לדבריו, החיסול היה במהלך ביקורו של מבחוח בדובאי, ביום השני להגעתו. הזרוע הצבאית של החמאס מאיימת כי "תנקום את הפשע בזמן ובמקום המתאימים". אל מבחוח נולד במחנה הפליטים ג'בלייה, ונעצר מספר פעמים עד לגירושו ב-1989, ואז עבר לסוריה.

אבי סספורטס ואילן סעדון נחטפו בשני מקרים שונים בשנת 1989, בהוראת השייח' אחמד יאסין, ראש החמאס, שחוסל ב-2004. אבי סספורטס, ששירת בחי"ר, נחטף מצומת הודיה שליד אשקלון ב-16 לפברואר 1989. גופתו נמצאה בחודש מאי של אותה שנה. ימים ספורים לפני מציאת גופתו של סספורטס, אבדו עקבותיו של רב"ט סעדון ששירת בחיל השריון. גופתו נמצאה רק ב-1996 בעקבות מידע מודיעיני שהגיע מגורמים פלסטיניים.

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ