חיים לוינסון
חיים לוינסון

מלשכת נתניהו למועצת יש"ע: הנהלת מועצת יש"ע מינתה הערב (ראשון) את ראש לשכתו בעבר של בנימין נתניהו, נפתלי בנט בן ה-37, לתפקיד מנכ"ל מועצת יש"ע.

ב-1999 הקים נפתלי בנט את חברת Cyota, העוסקת במלחמה בהונאות פיננסיות. הוא שימש כמנכ"ל החברה עד למכירתה ב-2005 לחברת RSA Security תמורת 145 מיליון דולר. ב-2009 הצטרף בנט לחברת ההזנק סולוטו כמנכ"ל החברה.

לאחר שלחם במלחמת לבנון השנייה ב-2006, עבר לשרת כראש מטהו של יו"ר הליכוד בנימין נתניהו ושימש בתפקיד עד 2008. על פי ההודעה של מועצת יש"ע, במסגרת זו הוא יזם את החדירה המסיבית לציבור עולי חבר-המדינות, וריכז את הצוות שבנה את רפורמת החינוך של נתניהו 'הטובים להוראה'.

מלבד רפורמת החינוך, בנט הסתכסך לפי פרסומים שונים עם אשת ראש הממשלה שרה נתניהו, מה שעלה לו במשרתו. לאחר מכן, כאשר ביקש השר משה (בוגי) יעלון למנות אותו למנכ"ל משרדו, הטילה הגברת נתניהו וטו על המינוי.

בנט בעל תואר במשפטים באוניברסיטה העברית. בעברו שירת כלוחם בסיירת מטכ"ל וכמפקד צוות ומפקד פלוגה ביחידת מגלן, שם פיקד על סדרה של מבצעים בדרום לבנון. כיום הוא משרת כקצין מילואים בסיירת מטכ"ל בדרגת רס"ן.

יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין, בירך את בנט על המינוי ואמר כי "אני משוכנע שנפתלי הוא האיש הנכון להצעיד את המערכת של מועצת יש"ע להתמודדות מוצלחת עם האתגרים הגדולים שנכונו לה במישורים המדיניים, הפוליטיים וההסברתיים בארץ ובעולם. נפתלי משלב יכולות עשיה מוכחות עם כושר מנהיגות ושאר רוח. לא נותר אלא לאחל למנכ"ל החדש להתחיל את תפקידו ברגל ימין".

בתחילת החודש, לאחר 31 שנה במועצה, התפטר המזכ"ל הוותיק פנחס ולרשטיין , בשל הימנעות המועצה מהתייצבות נגד גורמי ימין קיצוניים.

ולרשטיין הסביר כי התפטרותו נובעת ממחאתו על השתיקה של מועצת יש"ע נוכח המחאה של גורמים קיצוניים בציבור המתנחלים. "אני אומר גם פה ובחדרי חדרים, אני תוקף את העיקרון של 'תג מחיר'. יש רצון וצורך לאחד את המחנה, ולא ליצור מחלוקות לאחר ההתנתקות", אמר והאשים כי במועצת יש"ע יש התקפלו לנוכח המדיניות של תג מחיר. "אני תוקף את השתיקה שלנו", אמר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ