ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הכניס את מערת המכפלה וקבר רחל לרשימת אתרי המורשת

נתניהו הודיע בישיבת הממשלה המיוחדת בתל חי כי הרשימה עדיין לא שלמה. אלקין: יש להוסיף גם את קבר יוסף

הארץ
חיים לוינסון
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
חיים לוינסון
שירות ""

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע היום (ראשון) בישיבת הממשלה המיוחדת בתל חי כי מערת המכפלה בחברון וקבר רחל בבית לחם יוכנסו לתוך רשימת אתרי המורשת אותם מעוניינת לקדם ממשלתו.

נתניהו סיפר כי שינה את דעתו בזכות סיעת ש"ס. הוא הוסיף כי רשימת האתרים אינה שלמה עדיין.

בתגובה לידיעה, בירכה מועצת יש"ע את נתניהו ואמרה כי "התוכנית היא חיזוק החיבור עם ארץ אבותינו". חברי כנסת משדולת ארץ ישראל, בהם זאב אלקין, יעקב כ"ץ, מנחם אליעזר מוזס ואברהם מיכאלי, שביקרו היום במערת המכפלה במטרה למחות על אי הכנסתה לרשימה, קיבלו את החדשות מתל חי בשמחה. אלקין אף ציין כי כעת יש לפעול למען הכנסת קבר יוסף לרשימת אתרי המורשת.

נתניהו וברק, היום בתל חי. תצלום: ירון קמינסקי

גם רשות העתיקות בירכה את הממשלה על החלטתה. "התכנית מגדירה סדר עדיפויות לאומי חדש, ומייחסת מקום ראוי לשימור מורשת התרבות שלנו. ישראל לא התברכה במשאבי טבע, אבל אין שנייה לה כמרכז וצומת חשוב בהיסטוריה של העולם כולו. מוטלת עלינו האחריות והזכות לשמור על האתרים, שמאפשרים נגיעה מוחשית בעבר", נמסר בהודעת הרשות.

במסגרת יעדי הממשלה בנושא, מתכוונת ישראל לצאת ל במסגרתה ישופצו וישומרו אתרי מורשת ותשתיות לאומיות בתקציב של 500 מיליון שקל, במטרה לחזק את הקשר בין אזרחי ישראל והעם היהודי בתפוצות למורשת ההיסטורית והציונית בישראל.

דבר קיומה של התוכנית עתירת התקציבים, שבראש צוות ההיגוי שלה עומד מזכיר הממשלה צבי האוזר, נחשף לראשונה ב"הארץ" לפני כחודש. מאז הספיק ראש הממשלה בנימין נתניהו לייחד חלק מרכזי בנאום שלו בכנס הרצליה לתוכנית.

"הערובה לקיומנו תלויה לא רק במערכות נשק או בעוצמת הצבא או בעוצמת הכלכלה או בחדשנות שלנו, בייצוא שלנו, בכל הכוחות הללו שהם אכן חיוניים לנו", אמר נתניהו בכנס, "היא תלויה בראש וראשונה במטען הידע והרגש הלאומי שאנחנו מנחילים מהורים לילדים, וכמדינה, במערכת החינוך שלנו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ