ברק רביד
ברק רביד
ברק רביד
ברק רביד

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ביקש הבוקר (ראשון) משרי הממשלה להסמיך אותו לקבל את ההחלטה בנוגע לבניית חדר המיון בבית החולים ברזילי. הסוגיה לא היתה על סדר יומה של הממשלה, והוכנסה אליו הבוקר ברגע האחרון.

שרי הממשלה נענו לבקשת נתניהו והסמיכו אותו לקבל כל החלטה בדבר בית החולים, גם על רקע היותו שר הבריאות. החלטה זו מבטלת את ההחלטה הקודמת שקיבלה הממשלה בנושא הקמת חדר המיון. החלטה חדשה בעניין צפויה להתקבל בזמן הקרוב.

בשבועות האחרונים פעלה ועדה שבחנה את הסוגיה, והמליצה לראש הממשלה לבנות את חדר המיון במיקום המקורי שלו. ביום שלישי הבהיר נתניהו לסגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, כי הוא מתנגד לשינוי מיקומו של חדר המיון בשל הימצאותם של קברים עתיקים במקום.

נתניהו אמר בפגישה עם ליצמן כי בשל ההתנגדות הציבורית העזה וכן בשל התנגדות גורמי המקצוע במשרד הבריאות, הוא סבור שיש להעביר את הקברים ממקומם ולבנות את חדר המיון במיקום שיועד לו מלכתחילה. ליצמן השיב לנתניהו שסיעתו מתנגדת להקמת חדר מיון במקום בו יש חשש להימצאות קברים יהודיים ואמר שכסגן שר בריאות הוא לא יוכל לבצע החלטה בנסיבות.

שבוע לפני חג הפסח קיבלה ממשלת נתניהו החלטה עקרונית המאפשרת את העברת מתחם חדר מיון ממוגן המתוכנן בבית החולים ברזילי באשקלון לאזור מרוחק בבית החולים, לאחר שבמתחם המקורי אותרו קברים עתיקים. זאת אף שהרחקת המתחם הממוגן עלולה לפגוע ביכולת לפנות במהירות חולים לחדרי ניתוח ולמחלקות הדמיה במצב חירום, וצפויה לייקר את התוכניות להקמת מיון ממוגן, ולעכב אותן בשנה לפחות. החלטת ממשלת נתניהו נתקלה בהתנגדות ציבורית רחבה, ובעקבותיה אף התפטר מתפקידו מנכ"ל משרד הבריאות הד"ר איתן חי-עם.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ