תנועת אם תרצו חילקה עותקים של תפילת יזכור בנוסח חדש

"הסתה וניצול ציני של יום הזיכרון"

חיים לוינסון
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
חיים לוינסון

תנועת הימין "אם תרצו" הפיצו בבתי הכנסת בשבת 15,000 עותקים של תפילת יזכור מסולפת, בה הוכנסו קטעים חדשים נגד אלו שפוגעים בחיילי צה"ל. אל תפילת ה"יזכור" הסטנדרטית, הוספה עוד פסקה, כך שמי שלא מכיר את התפילה עלול לחשוב שמדובר בחלק ממנה.

"יזכור עם ישראל את אלו מתוכו, בשר מבשרו, אשר השתתפו בתביעות נגד קציניו וחייליו. את אלו אשר בשעת הקרב להגנת עם ישראל עמדו בהפגנות וקראו לחייליו פושעי מלחמה. יזכור את אלה אשר במחשכים חברו לגרועים שבאויבי ישראל כדי לפגוע בקדושים אשר מסרו את נפשם למען העם", נכתב בתפילה.

חלק מהקוראים הביעו כעס על היוזמה. "בעלי ראה את זה בבית כנסת. חילקו את זה שם. הוא לקח את זה קצת קשה וגם אני", סיפרה שוש מהרצליה. לדבריה, "אני לא מבינה למה צריך לחלק דברים כאלה בבית כנסת". מדובר ב"הסתה וניצול ציני של יום הזיכרון כדי לקדם את התנועה הזאת. את המטרות שלהם לא צריך לקדם בבית כנסת. את התפילות צריך להשאיר מחוץ למלחמות. זה לא ראוי ולא מכובד".

מאם תרצו נמסר בתגובה כי "מטרת העלונים היא, שהשנה תפילת יזכור אינה תכלול רק את זכר הנופלים, אלא גם תעמיד באור הזרקורים את אלה המטיפים להעמדת קציני צה"ל לדין מארגוני הקרן החדשה לישראל, אלה המפגינים נגדם בעת פעילותם ובעת סיכון חייהם. אנו פועלים על מנת לזכור ולא לשכוח גם אותם, ומייחלים ליום בו נוכל לחזור לנוסח תפילת יזכור המקורית". בתנועה הוסיפו כי "לצערנו מי שפוגע בתפילת ה'יזכור' - הם אלה הפוגעים בחיילי צה"ל, ולא אלה המגנים עליהם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ