שר התחבורה ישראל כץ: משרד התחבורה מקדם הקמת רשת רכבות ביו"ש

שר התחבורה סייר בשומרון והכריז כי משרדו מקדם הקמת רשת רכבות ביו"ש שתחובר לרכבות המתוכננות בישראל. כץ: יהודים יגורו כאן לנצח נצחים

חיים לוינסון
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
חיים לוינסון

משרד התחבורה מקדם תכנית להקמת רשת רכבות ביהודה ושומרון, שתחובר לרכבות החדשות המתוכננות בישראל - כך חשף היום (שלישי) שר התחבורה, ישראל כץ, במהלך סיור שערך בשומרון. השר כץ אמר כי תכנון הרכבות מתבצע יחד עם גורמים בינלאומיים שמגלים התעניינות רבה בנושא. שר התחבורה הוסיף כי תוקם רכבת מג'נין שתחחבר לתחנת רכבת העמק וכן תוקם רכבת לירושלים.

השר כץ, שסייר בשומרון כאורחו של ראש המועצה האזורית גרשון מסיקה, ציין כי בעבר, אזור יהודה ושומרון היה מרושת במסילות רכבת, ואף הזכיר לנוכחים שראשית התיישבות בשומרון היתה בתחנת הרכבת הישנה בסבסטיה.

בנוגע לכביש 505, כביש שאמור לחבר בין תל אביב לבקעת הירדן, אמר השר כץ כי מדובר בכביש אסטרגי, אך לא ניתן לסלול אותו מסיבות מדיניות. "הוריתי לקדם את התכנון שלו, כדי שיהיה תוואי מוכן", אמר השר כץ, "זה יכול לשמש גם למלחמה וגם לשלום - במלחמה זה יכול להתאים כדי להסיע טנקים, אבל אני מקווה שבעידן של שלום יסעו עליו יהודים ופלסטינים".

שר התחבורה התייחס גם להקפאת הבנייה ואמר כי הבנייה תתחדש מיד בתום ההקפאה בכל יהודה ושומרון. לדבריו, "ההקפאה היא לא פיתרון, יהודים יגורו כאן לנצח נצחים". הוא הוסיף כי "גם בהסדר שלום זה לא ריאלי להוריד ישובים, השטח כאן ריק ויש מקום לכולם, עקירה של יהודים לא תביא לשלום".

בנוגע לשיחות הקרבה אמר השר כי "אני לא מבין את הטיעון שאם נרחיב יישובים הרחבה טבעית אז אנחנו קובעים עובדות בשטח, אני יכול להבין אם היינו מקימים יישובים חדשים, אבל אני לא רואה בבנייה בתוך הישובים מכשול".

מתנועת שלום עכשיו נמסר בתגובה כי שר התחבורה מבקש להשקיע סכומי עתק בכבישים ובמערכת רכבות שתשרת קומץ מתנחלים, על חשבון הפריפריה והבטיחות בדרכים.

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ