המשט לעזה | כמעט כל משתתפי המשט הושבו לארצותיהם

בשעות הערב יצאו מנתב"ג חמישה מטוסים ועליהם 450 נוסעים וגופות ההרוגים. הצלב האדום הטורקי: הפצועים זכו ליחס טוב

פאדי עיאדאת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פאדי עיאדאת

כל משתתפי המשט לעזה הוחזרו לארצותיהם, מלבד שבעה פצועים שמצבם אינו מאפשר להוציאם מאשפוז. הערב (רביעי) יצאו מנתב"ג חמישה מטוסים ועליהם כ-450 מהפעילים שהשתתפו במשט. שלושה מהמטוסים יצאו לטורקיה, מטוס נוסף יצא ליוון ומטוס צבאי הטיס את גופות ההרוגים לטורקיה. יותר ממאה מפגינים נוספים יצאו ממסוף אלנבי וחמישה פעילים אף יצאו ללבנון מראש הנקרה.

פעילים בדרכם לנתב"ג. תצלום: ניר כפרי

בזה אחר זה, החל בשעה 3 לפנות בוקר ועד לשעות הצהריים הגיעו היום לנתב"ג, אוטובוסים עמוסים במשתתפי המשט לעזה שהוחזקו מאז יום שני בערב בכלא אלה שליד באר שבע. הפעילים הובאו לנמל התעופה והוכנסו למתחם סגור בטרמינל 1 סימנו וי מחלונות האוטובוסים. לדברי אנשי שב"ס והמשטרה שהיו במקום, העברת העצורים עברה בשקט כמעט לחלוטין, למעט שניים מהפעילים שלטענת המשטרה החלו להתפרע במהלך הבידוק והועברו למתקן משטרתי בנתב"ג עד לעלייתם למטוס, מחשש שיתסיסו את יתר משתתפי המשט ששהו בטרמינל.

הפעילים שנפצעו במהלך ההשתלטות על הספינה הועברו לשדה התעופה באמבולנסים. אחת מנציגות הסהר האדום הטורקי שהגיעה לישראל על מנת לפקח על הטיפול בפצועים הטורקים סיפרה כי "מצבם הכללי טוב והצוות הרפואי בבתי החולים הישראלים התייחס אליהם יפה". לדבריה, הסערה הציבורית בישראל לא הורגשה בתוך המחלקות והפצועים הזרים לא חוו התנכלויות מצד מבקרים אחרים במרכזים הרפואיים.

דיפלומטים זרים ממספר מדינות מהן הגיעו משתתפי המשט, בהם דיפלומטים מבריטניה ושוודיה, הגיעו גם הם לנתב"ג אתמול במטרה ליצור קשר עם אזרחיהם שיגורשו גם הם לטורקיה ולוודא כי הם מקבלים יחס ראוי וכי כל צורכיהם ממולאים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ