המשט לעזה | שר הפנים אלי ישי ליועמ"ש: אפשר לי לשלול את אזרחותה של ח"כ חנין זועבי

במכתב ששיגר לווינשטיין, מבקש ישי לאפשר לו לשלול את אזרחותה של חברת הכנסת בשל מה שהוא מגדיר כ"בגידה בכוונה תחילה"

ברק רביד
ברק רביד
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
ברק רביד
ברק רביד

שר הפנים, אלי ישי, פנה היום (חמישי) ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, בבקשה לאפשר לו לשלול את אזרחותה של ח"כ חנין זועבי (בל"ד). זאת, אם חסינותה של חברת הכנסת תוסר עקב השתתפותה במשט לרצועת עזה. ישי מגדיר את מעשיה של זועבי כבגידה במדינה.

במכתב ששיגר ליועץ, כותב ישי כי זועבי "בחסות חסינותה הפרלמנטארית, ניצבה בראש חץ לחבורת טרוריסטים שביקשו לפגוע בחיילי צה"ל. ח"כ זועבי נטלה את חסינותה והשתמשה בה כחליפת הצלה מפני החוק, וזאת לאחר שברור היה למעלה מכל ספק כי היתה מודעת להכנותיהם המוקדמות של המפגעים נגד חיילי צה''ל. מעשה זה הוא מעשה בגידה בכוונה תחילה במדינת ישראל ועל כך מעיד תיעוד האירוע".

ישי מבקש במכתב לבחון את ההיבטים המשפטיים של האפשרות לפגוע במעמדו של כל חבר כנסת שיבקש לשתף פעולה עם גורמים המעוניינים לפגוע במדינה.

"הדעת אינה נותנת ניצול מרחיב של חוק חסינות חברי הכנסת עד כדי בגידה, שיתוף פעולה עם האויב וביצוע מעשים אקטיביים שתכליתם סיכון חיי אדם ופגיעה בחיילי צה"ל ואזרחי המדינה כפי שעשתה ח"כ חנין זועבי", כותב ישי.

בשבוע שעבר אישרה הכנסת בקריאה טרומית את הצעת החוק הראשונה של ישראל ביתנו מסדרת חוקי נאמנות-אזרחות. על פי הצעת החוק של חברי הכנסת דוד רותם ורוברט אילטוב, לבית המשפט ולרשות מנהלית תהיה הסמכות לבטל את אזרחותו הישראלית או לשלול את מעמד תושב הקבע של אדם שעסק בפעילות ריגול עבור ארגון טרור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ