רה"מ בנימין נתניהו מוכן לבחון הקלות בסגר הימי על עזה

נתניהו הבהיר לאמריקאים כי הוא פתוח לרעיונות יצירתיים לבדיקת מטענים המיועדים לרצועה ואף ישקול שיתוף גורמים בינלאומיים באכיפת הסגר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מוכן לבחון הקלות בסגר הימי על רצועת עזה, ולשקול רעיונות יצירתיים לבדיקת מטענים המיועדים לרצועת עזה. לדעת נתניהו, הסגר צריך להתמקד בסיכול הברחת נשק ורקטות, כדי למנוע את מה שכינה "נמל איראני בעזה" בנאומו שלשום. נתניהו מוכן לבחון גם שיתוף גורמים בינלאומיים באכיפת הסגר הימי.

בתגובה לכוונת ראש הממשלה נתניהו, אמרה הלילה שרת החוץ האמריקאית הילרי קלינטון, כי "אנו בודקים דרכים להרחיב את זרימת הסיוע ההומניטארי לתושבי עזה, בזמן שאנו שומרים על האינטרסים הביטחוניים הלגיטימיים של ישראל". לדבריה, "יש הרבה התייעצויות, וגם עבודה בתוך הממשלה שלנו, לאתר רעיונות שעלינו לחלוק עם הישראלים ושותפים בינלאומיים אחרים". קלינטון אמרה שעוד לא התקבלה החלטה האם ארה"ב תהיה חלק מהחקירה. "אנו מעורבים בשיחות רחבות עם הישראלים והאחרים", ציינה.

בדיון שערך הלילה עם שרי השביעייה הדגיש נתניהו כי "לא נאפשר לספינות להגיע לעזה, אל עכשיו ולא אחר כך. אנו מתכוונים לכוון את הספינה רייצ'ל קורי לנמל אשדוד ולהעביר את הסחורה האזרחית שלה לעזה לאחר בדיקה ביטחונית".

"ניו יורק טיימס" דיווח הבוקר שהממשל האמריקאי סבור שהסגר הימי אינו יכול להימשך במתכונתו הקיימת, ודרש מישראל לשנות את גישתה ולהרחיב את מעבר הסחורות האזרחיות לרצועת עזה. העניין נידון בין בכירי המועצה לביטחון לאומי בבית הלבן לשליחי נתניהו, יצחק מולכו ועוזי ארד, ששבו אתמול לישראל מוושינגטון.

נתניהו הבהיר לאמריקאים שהוא פתוח לרעיונות חדשים ויצירתיים, אך לדעתו אסור לקבל החלטה חפוזה וצריך לבחון את המתכונת החדשה ביסודיות.

ההקלות לא אמורות לכלול בינתיים את הסגר היבשתי שמטילה ישראל על עזה דרך מעברי הגבול קרני, ארז וכרם שלום.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ