שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

חיסול אל מבחוח | דר שפיגל: כעס בגרמניה בשל השימוש בזכר השואה להוצאת הדרכונים ששימשו לחיסול

השבועון הגרמני דר שפיגל חשף פרטים נוספים על מעצרו של ברודסקי בפולין, לפיהם פרטי דרכון שהשאיר באחד המלונות שהתגורר בהם בקלן סייעו ללכידתו

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה

השבועון הגרמני דר שפיגל חשף אתמול (שני) פרטים נוספים על אורי ברודסקי, הממתין להסגרה מפולין לגרמניה בחשד שהיה מעורב בזיוף דרכונים בעבור המעורבים בהתנקשות במחמוד אל מבחוח, בכיר החמאס.

לדברי המגזין, ברודסקי שהציג את עצמו כ"אלכסנדר ורין", התלווה לאדם שהתחזה למיכאל בודנהיימר בעת שנפגש עם נוטריון גרמני בעיר קלן לצורך הגשת הבקשה להוצאת הדרכון. המגזין מציין עוד כי לדברי הנוטריון, ורין היה זה שדיבר רוב הזמן בפגישה.

לפגישה עם הנוטריון קדם ביקור של אדם שהציג את עצמו כאביו של בודנהיימר בשגרירות הגרמנית בישראל. האב הציג את תעודת הנישואין של סבו של מיכאל בודנהיימר כהוכחה. לדברי המגזין, הגרמנים כועסים בשל המניפולציה שעשו החשודים כאנשי המוסד בזכר השואה כדי להוציא את הדרכון של בודנהיימר.

עוד מציין הדר שפיגל כי ברודסקי התאכסן בכמה בתי מלון בקלן ואף שכר דירה ברובע עני בעיר, סמוך לתחנת הרכבת המרכזית. באחד מאותם בתי מלון השאיר ברודסקי את פרטי הדרכון שלו, מה שסייע לגרמניה להתחקות אחר עקבותיו.

ברודסקי נעצר החודש בפולין בחשד למעורבות בזיוף הדרכונים והתביעה במדינה ביקשה מבית המשפט להסגירו לגרמניה.

גם אם ברודסקי יוסגר לגרמניה, ייתכן שלא יועמד לדין. זאת לאור התקדים להתחשבות בשיקול דעת פוליטי: גרמניה נמנעה מלהגיש כתב אישום נגד שני קציני סורים שנתפסו במדינה ובתמורה מסרו הסורים לגרמניה מידע על מחבלים של אל-קאעדה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ