המשט לעזה | וידאו: ח"כ חנין זועבי לצד הפעילים החמושים של ה-IHH

בניגוד להצהרותיה, נחשף בגלי צה"ל סרטון בו מתועדת זועבי בספינה הטורקית לצד פעילים שמצטיידים במוטות ובאלות

יהונתן ליס
הארץ
שירות ""
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
יהונתן ליס
הארץ
שירות ""

ח"כ חנין זועבי תועדה על הספינה מרמרה בסמוך לפעילי ארגון ה-IHH, שמצטיידים באלות ומוטות, כך נחשף היום (רביעי) בגלי צה"ל.

זועבי נראית בסרטון כשהיא מסתובבת בחלקי הספינה השונים, קרוב מאוד לאזור בו אוחסנו, ככל הנראה, מוטות ששימשו נגד חיילי צה"ל. מאוחר יותר, מתועדת זועבי כשהיא מתווכחת עם חייל צה"ל ומביעה התנגדות לפינוי של פצועי המשט לבתי חולים בארץ.

הדברים סותרים את טענת חברת הכנסת מבל"ד, שהצהירה לאחר אירועי המשט כי לא ידעה על נוכחות פעילים חמושים על הספינה. כזכור, מעורבותה של זועבי באירועי המשט הביאה לשלילת שלוש זכויות המוקנות לה מתוקף תפקידה בכנסת.

מתוך דיווחו של ספי עובדיה ב"מה בוער" באדיבות גלי צה"ל

זועבי עצמה שבה והכחישה היום כי ידעה על הפעילים החמושים. בראיון לגלי צה"ל, אמרה חברת הכנסת כי עמדה "בחוץ עם העיתונאים ואחרי הפצוע הראשון נכנסתי לספינה. לא היו לידי אנשים עם אלות". לדבריה, "אני רוצה שצה"ל ישחרר את הקלטת המלאה, ובמיוחד את השעות הראשונות. שלא יערכו ויקטעו ויעשו צנזורה כרצונם".

"מקומה של זועבי בממשלת החמאס"

בתגובה לפרסום הסרטון, אמר ח"כ אופיר אקוניס (ליכוד) כי זוהי "הוכחה נחרצת להשתתפותה של זועבי בפעולת טרור נגד ישראל". ח"כ עתניאל שנלר (קדימה) אמר כי על המנהיגות הערבית לקרוא לזועבי לסיים את תפקידה בכנסת. מישראל ביתנו נמסר בתגובה כי "הסרטון הוא הוכחה נוספת לכך שמקומה של זועבי וחבריה הינו בממשלת החמאס ולא בכנסת ישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ