רה"מ לשעבר אהוד אולמרט רומז: אהוד ברק ניסה לסכל פעולות ביטחוניות רגישות

רה"מ לשעבר אמר בכנס של יוזמת ז'נבה כי "חובה לכתוב מי התחנן להיות חלק מקדימה". ברק: מדובר בהתבטאויות פתטיות

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה

ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, התייחס הערב (ראשון) בכנס של יוזמת ז'נבה בתל אביב לקטעים מספרו שהתפרסמו בסוף השבוע ועסקו ביחסיו עם שר הביטחון אהוד ברק. במהלך דבריו שב והבהיר אולמרט כי ברק הוא זה שביקש להצטרף למפלגת קדימה לפני הבחירות ב-2006.

"כשאנשי ציבור כותבים זיכרונות, תמיד יש התלבטות כמה רוצים לומר את הדברים כפי שהיו וכמה רוצים לעגל פינות כדי לא להרגיז", אמר. "אני החלטתי לכתוב את זיכרונותיי בדיוק כפי שהיו ולא אסטה גם כשזה לא נוח וגם כשזה נוח".

"כשכותבים ספרי זיכרונות על איך קמה מפלגת קדימה לא ייתכן שלא אכתוב ולא אספר מי רצה להיות חלק מהמפלגה, מי התחנן להיות חלק מהמפלגה, מי לא נכנס למפלגה ומי לאחר מכן קרא לה מפלגה של פליטים כיוון שלא זכה להיות אחד מהפליטים האלה. צריך לומר את האמת".

אולמרט, הערב בכנס. תצלום: מתי מילשטיין

במהלך דבריו הערב התייחס אולמרט גם למתיחויות בינו לבין ברק בנושאי ביטחון ואף האשים אותו במרומז כי כשר ביטחון ניסה לסכל פעולות ביטחוניות רגישות. "אפשר לעסוק גם בנושאים ביטחוניים ולהחליק דברים. אפשר לא לכתוב מי ניסה לסכל מאמצים ביטחוניים אמיצי לב. כל מילה שאני כותב בספרי מתועדת, ממוסמכת, אמיתית ונכונה. האמת מנצחת וזאת תמונתי".

מוקדם יותר היום, הדפו מקורביו של שר הביטחון את הפרסומים האחרונים מספרו של אולמרט, שבהם הגדיר את ברק בין השאר כ"הססן" ו"לא אחראי". "אהוד אולמרט מרבה לשכתב את ההיסטוריה ולתיאוריו אין שחר", מסרו מקורבי השר, "ברק מעולם לא ביקש מאולמרט ולא משום אדם אחר לשבצו ברשימת קדימה. כל המגעים בנושאים נעשו תמיד ביוזמת אהוד אולמרט ומקורביו ומעולם לא נדונו באופן ממשי".

לדברי המקורבים, "אין לשכוח שברק היה האיש שדרש מאולמרט להתפטר על רקע מעטפות השוחד שקיבל. אירוע זה והמצוקה בה נמצא אולמרט כעת, על רקע כתבי האישום שהוגשו נגדו מהווים כנראה את הרקע לצורך שלו לשכתב את האירועים כדי לפגוע באחרים ולתעתע בציבור".

ברק עצמו פירסם תגובה מאוחר יותר, בה אמר כי "מדובר בהתבטאויות פתטיות שאינן ראויות לתגובה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ