אנשיל פפר
אנשיל פפר
אנשיל פפר
אנשיל פפר

לכל הכתבות על בני גנץ

סגן הרמטכ"ל, אלוף בני גנץ, יסיים מחר (חמישי) את שירותו בצה"ל לאחר 33 שנה. היום עוד הספיק גנץ לסכם את תוכניות העבודה של הצבא לשנה הבאה, לקראת אישורו של הרמטכ"ל רב אלוף גבי אשכנזי. גנץ משתחרר בעקבות חוסר הצלחתו להתמנות לרמטכ"ל ובשבוע הבא ימונה תחתיו אלוף יאיר נווה, שהוחזר מהאזרחות כדי לשמש כסגנו של הרמטכ"ל הבא, אלוף יואב גלנט.

היום, בדברים שאמר לתקשורת עם סיום שירותו, הודה גנץ שהוא חש אכזבה. "לאור המסלול שעברתי בצבא, התפקידים שמילאתי והעובדה שהייתי עשר שנים במטה הכללי של צה"ל, לא אוכל לומר שאיני חש תחושה מסוימת של אכזבה", אמר, אבל הוסיף ש"זכותו של שר הביטחון לקבל את ההחלטה וזכותה של הממשלה לאשר אותה".

גנץ סירב להרחיב את הדיבור על פרשת מסמך הרפז שהעיבה על תהליך בחירת הרמטכ"ל וציין רק כי "הנושא צריך להתבהר, זאת פרשה רעה לצבא". בעבר אמר גנץ על הפרשה שבלשכת המטה הכללי יש "ריח של פגר".

גנץ מסיים את תפקידו החמישי כאלוף במטכ"ל. בנוסף לסגנות הרמטכ"ל, בה הוא נושא כשנה, שימש כמפקד גיס צפוני, מפקד פיקוד צפון, מפקד זרוע היבשה ונספח צה"ל בארצות הברית.

הוא החל את דרכו הצבאית עם גיוסו ב-1977 לחטיבת הצנחנים, בה מילא את כל התפקידים עד למפקד החטיבה. בדרך הספיק גם לפקד על יחידת שלדג, שאבטחה תחת פיקודו את מבצע שלמה להעלאת יהודי אתיופיה ב-1991. כמפקד יחידת הקישור ללבנון, פיקד על נסיגת צה"ל מרצועת הביטחון בדרום לבנון ולאחר מכן שימש גם מפקד אוגדת יהודה ושומרון עם פרוץ האינתיפאדה השנייה.

כסגן הרמטכ"ל, ריכז בצבא את הטיפול בסוגיית הגרעין האיראני. היום הוא סירב התייחס לתולעת סטוקסנט שתקף את פרויקט העשרת האורניום האיראני ואמר רק ש"איראן מהווה איום לעולם כולו וגם לישראל".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ