מבצע "עופרת יצוקה": זמן קצר לאחר הירי לאשדוד, צה"ל איתר ופגע במשגרי הרקטות לאשדוד; בכיר חמאס חוסל בביתו

במהלך הבוקר תקף חיה"א מספר יעדים על סמך מידע מודיעיני; ניזאר ריאן, בכיר בזרוע המדינית חוסל; 80 אלף כרוזים המזהירים את התושבים מהסתרת אמל"ח בביתם פוזרו ברפיח

מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה

צה"ל חיסל בשעות הצהריים (חמישי) את בכיר הזרוע המדינית של החמאס, ניזאר ריאן. בתקיפה של חיל האוויר על ביתו במחנה הפליטים בג`בליה ברצועת עזה נהרגו עוד אחד עשר בני אדם. ריאן נחשב לבכיר בזרוע המדינית של הארגון והיה אחראי על הקשר עם הזרוע הצבאית. אתמול הוא יצא ממקום מחבואו ואמר לעם הפלשתינאי כי "אתם יכולים לסמוך על ההתנגדות, אנחנו נדע איך להרוג ולקחת בשבי את חיילי האויב".

ריאן, בן 50, הוא איש החמאס הבכיר ביותר שנהרג עד כה. הוא חבר ההנהגה המדינית המצומצמת של החמאס בעזה. גורמים רפואיים ברצועת עזה דיווחו כי בין ההרוגים בתקיפה גם שתיים מארבע נשותיו של ריאן וארבעה מ-12 ילדיו.

חיה"א הפציץ בית של בכיר נוסף: נביל אמרין

בפעילות משותפת של צה"ל ושל השב"כ תקפו מטוסי חיה"א סמוך לשעה 19:00 באזור שייח' רדואן את ביתו של נביל אמרין, בכיר חמאס המשמש כמפקד גדוד בארגון. המבנה שהופצץ הכיל אמצעי לחימה ותחמושת בכמויות גדולות. לאחר התקיפה זוהו פיצוצי משנה גדולים. מצה"ל נמסר כי זוהתה פגיעה במטרה.

קודם לכן, זמן קצר לאחר שיגור הרקטות לעבר אשדוד איתרו כלי טיס את עמדת השיגור ממנה שוגרו הרקטות,ודיווחו על פגיעה במטרה.

במהלך הבוקר תקף חיל-האוויר על בסיס מידע מודיעיני של צה"ל ושירות ביטחון כללי מספר יעדים ברצועת עזה. בג'בליה, בצפון רצועת עזה, תקף חיל-האוויר את ביתו של מוחמד פואד ברהוד, פעיל בכיר ב'ועדת ההתנגדות' ואחראי על מערך הירי הרקטי בצפון הרצועה, שנתמך וקיבל מימון מארגון הטרור חמאס. הבית שימש כמחסן בו אוחסנו אמצעי לחימה רבים, טילים נגד טנקים, רקטות ומטענים ששימשו את ועדות ההתנגדות ואת ארגון הטרור חמאס.

כמו כן, הותקף ביתו של חסין דריירי בצברה אשר בצפון רצועת עזה. הבית שימש כמחסן אמצעי לחימה וכמו כן כמחרטה ואוחסנו בו טילים ופצצות מרגמה. בנוסף, הותקף מחסן אמצעי לחימה בביתו של תאופיק אבו ראס פעיל חמאס מנוציראת, במרכז רצועת עזה. בביתו הייתה מעבדה לייצור אמצעי לחימה ומחסן אמצעי לחימה בו רקטות ומטענים.

משעות הבוקר תקפו מטוסי חיל-האוויר מעל 20 מטרות, ביניהן מסחן אמצעי לחימה, מרחבי שיגור רקטות, מספר רכבים ובהם פעילי חמאס וכן מנהרה אשר שימשה את ארגון הטרור חמאס. בפעילות משותפת עם השב"כ הותקפו מספר בתים של פעילי חמאס ששימשו כמחסה לאמל"ח. הפעילות נמשכת כמה ימים.

בימים האחרונים פיזר צה"ל פיזר כ-80 אלף כרוזים בעיר רפיח, סמוך לגבול עם מצרים, אשר מזהירים את התושבים מפני תקיפה אם בביתם יש אמצעי לחימה או פתח של מנהרה. העיר רפיח, שבנויה למעשה משני צידי הגבול בין רצועת עזה למצרים, מהווה מוקד למנהרות ולהברחת אמצעי לחימה.

בכרוז נכתב:

אל תושבי רפיח, צה"ל פועל נגד התנועות והגורמים אשר מבצעים פעולות טרור נגד מדינת ישראל. צה"ל יפציץ ויהרוס כל מבנה ואתר שבו יש תחמושת, ציוד צבאי או מנהרה. החל מפרסום הודעה זו, כל מי שיש בביתו תחמושת, ציוד צבאי או מנהרה, נתון בסכנה. עליו לעזוב את המקום כדי לשמור על חייו וחיי משפחתו. ראו הוזהרתם!

מפקדת צה"ל

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ