מבצע "עופרת יצוקה" | בית ספר בעזה נפגע: עשרות פלשתינאים נהרגו; דובר צה"ל: מבית הספר נורו פצצות מרגמה

בבית הספר "אל פאחורה" השייך לסוכנות הסיוע של האו"ם היו באותה שעה עשרות משפחות שנמלטו מבתיהן ומצאו במבנה מחסה

אבי יששכרוף
הארץ
יוסי מלמן
שירות ""
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
אבי יששכרוף
הארץ
יוסי מלמן
שירות ""

עשרות פלשתינאים נהרגו היום (שלישי), על פי טענות הפלשתינאים, מפגיעה של הפצצה ישראלית על בית ספר של סוכנות הסיוע של האו"ם (אונר"א) במחנה הפליטים ג'בליה. בבית הספר "אל פאחורה" היו באותה שעה משפחות רבות שנמלטו מבתיהן ומצאו במבנה מחסה. בכלי התקשורת דיווחים סותרים באשר למספר הנפגעים בתקרית. ערוץ אל-ג'זירה דיווח על 40 הרוגים ואילו סוכנויות הידיעות פרסמו דיווח של האו"ם, לפיו מניין ההרוגים עומד על 30.

משגר אר-פי-ג'י, שנמצא בבית ספר בסג'עיה. תצלום: דו"צ

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "מבדיקה שנערכה עם כוחות צה"ל הפועלים באזור רצועת עזה עולה, כי ככל הנראה מתוך בית הספר נורו פצצות מרגמה לכיוון כוחות צה"ל. בתגובה לירי זה ביצע כוח צה"ל ירי תגובתי לאזור. דובר צה"ל מזכיר כי לא אחת בעבר ביצע החמאס ירי לעבר ישראל וצה"ל מתוך בתי ספר תוך ביצוע שימוש ציני באזרחים, כפי שהוכח באמצעות סרט מזל"ט של חיה"א שתיעד ירי רקטות ופצמ"ר מתוך בית ספר של אונר"א בבית חנון לפני כמה חודשים". מקורות ביטחוניים בישראל מסרו היום כי ידוע שמאזור בית הספר היה ירי של טילי גראד לעבר ישראל.

ירי מבית ספר של אונר"א ב-2007:

בתוך כך, כמה שעות לפני כן הודיע אונר"א כי שני בתי ספר של הסוכנות נפגעו בעיר עזה ורפיח. בתקיפה נהרגו שלושה פלשתינאים. על פי גורמי הרפואה בעזה מניין ההרוגים הפלשתינאים מאז תחילת המבצע מגיע ל-640.

מוקדם יותר, דיווחו הפלשתינאים כי בתקיפות הבוקר נהרגו 23 בני אדם ברחבי הרצועה. לפי דיווח אחד, עשרה נהרגו מפגיעת טיל שנורה מספינת חיל הים בדיר אל-באלח במרכז הרצועה. במקרה אחר בשכונת זייתון נהרגו לפחות ארבעה בני משפחה אחת. מבדיקת ארגון זכויות האדם "מיזאן" עולה כי בין יום ראשון בצהריים ליום שני, הרג צה"ל 21 ילדים ותשע נשים.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ