אבי יששכרוף
הארץ
שירות ""
אבי יששכרוף
הארץ
שירות ""

בפעם השנייה מאז תחילת מבצע "עופרת יצוקה" הופיע הערב (שני) ראש ממשלת החמאס, איסמעיל הנייה, בערוץ הטלוויזיה של הארגון. בנאום בעל אופי דתי, פנה הנייה לתושבי עזה, חיזק אותם ואמר כי בכוונת הארגון להמשיך בלחימה למרות המתקפה הצבאית. עם זאת, הוסיף הנייה כי ארגונו ישתף פעולה עם יוזמות להפסקת המתקפה ולפתיחת המעברים לרצועה.

"עזה לא תישבר - הניצחון שלנו על הציונים קרוב", הכריז הנייה ממקום מחבואו ברצועה. "הפקדנו את גורלנו בידי אללה, מה כוחם של בני ציון מולו, אללה עוד ינקום בהם", אמר הנייה, "כאשר אנחנו משקיפים עליכם תושבי עזה, אנו שואבים מכם סבלנות וכוח עמידה".

הנייה סיפר כי אין לחמאס כוח מבחינה חומרית לעמוד מול מכונת המלחמה הישראלית. הנייה אף ציין את 2,200 תקיפות צה"ל ואמר כי בחמאס עומדים וסובלים זקופים בשדה המערכה. בסיום נאומו התפלל הנייה אל מול המצלמות.

הנייה הופיע לראשונה בטלוויזיה לפני כשבועיים ואמר אז כי מה שקורה בעזה אינו מתקפה רגילה אלא "רצח עם" לפלשתינאים. הנייה המשיך וקרא להפסקת האלימות באופן מיידי ולפתיחת המעברים ללא כל תנאי.

לדברי הנייה, "ישראל עושה שימוש בכל כלי הנשק העומדים לרשותה והיא פועלת בים, ביבשה ובאוויר. מאות טונות של הפצצות הורדו על עזה, על ילדים, על נשים. זוהי מלחמה שמטרתה לפגוע בכל מה שנמצא על האדמה, אפילו במסגדים ובאוניברסיטאות".

הנייה המשיך ואמר, כי "מטרת המלחמה אינה לפגוע בחמאס ובממשלתו בלבד, אלא בעם הפלשתיני". לדבריו, "חמישה ימים לתוך המלחמה ניתן להבחין בשני מחזות: האחד, מחזה ההרג, ההפגזות, ההרס והחיסולים. השני, מחזה העמידה האיתנה, הנחישות והנכונות להקריב קורבנות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ