ישראל לחיזבאללה: ניסיון הפלת מטוס ייתקל בתגובה קשה

המדינה העבירה באמצעות שליח האו"ם מסר לפיו כל ניסיון לנקמה על חיסול מורנייה או ירי על מטוס ייתקל בתגובה קשה

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ישראל העבירה השבוע מסר לחיזבאללה, לפיו תגיב בצורה קשה לכל ניסיון מצד הארגון לפגוע במטוסי חיל האוויר שטסים בשמי המדינה או לנקום בכל דרך אחרת על חיסולו של עימאד מורנייה. על רקע כוננות גבוהה במערכת הביטחון מפני פיגועים בארץ ובחו"ל, ציין אתמול החיזבאללה בשורת טקסי זכרון את יום השנה לחיסול מורנייה.

בתחילת השבוע ביקר בישראל שליח האו"ם ללבנון מייקל ויליאמס ונפגש עם מנכ"ל משרד החוץ אהרון אברמוביץ' וראש המטה המדיני-ביטחוני במשרד הביטחון, עמוס גלעד, שהתריעו בפניו מפני כוונותיה של סוריה להעביר לחיזבאללה מערכות נשק מתקדמות חדשות, בדגש על טילים נגד מטוסים.

מנכ"ל משרד החוץ ביקש מוויליאמס להעביר מסר לחיזבאללה ולפיו ישראל לא תסבול שינוי במאזן הצבאי בינה לבין לבנון. הבכירים הישראלים ביקשו עוד להבהיר לחיזבאללה כי "הפלת מטוס ישראלי או ניסיון להפלת מטוס ישראלי בלבנון תביא לעימות צבאי קשה עם ישראל".

אברמוביץ' אף הדגיש כי ישראל מודעת היטב לכוונות החיזבאללה לנקום את חיסולו של בכיר הארגון עימאד מורנייה. "ישראל תדחה על הסף כל נסיון של חיזבאללה לחמוק מאחריות במקרה של פיגוע נקמה ולהטיל אותה על גורמים אחרים", אמר אברמוביץ'. "על חיזבאללה להבין שהתגובה שלנו תהיה קשה, גם נגד מדינת לבנון".

ויליאמס עצמו ציין כי האו"ם נמצא בקשר עם חיזבאללה וגורמים נוספים בלבנון שמודאגים מהמתיחות הרבה בגבול. לדבריו, האו"ם מעריך כי חיזבאללה אכן נערך לפיגוע נקמה, אך אינו מעוניין להביא להתלקחות בגבול הצפון לפני הבחירות לפרלמנט הלבנוני בחודש יוני.

שליח האו"ם אמר כי ירי הרקטות לעבר ישראל במהלך מבצע "עופרת יצוקה" יצר פאניקה בקרב התושבים בדרום לבנון שחששו מתגובה ישראלית קשה. הוא ציין שחיזבאללה לא היה מעורב בירי הרקטות, אך יצר תנאים בשטח שאפשרו את הירי.

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ