מועמד לפרלמנט בכווית קורא לנרמל את היחסים עם ישראל

סאלח בהמן, מתמודד עצמאי בבחירות שייערכו בחודש הבא, אומר כי ליחסים בין ארצו לישראל תהיה השפעה חיוביות על מעמדה של כווית

יואב שטרן
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
יואב שטרן

מועמד לפרלמנט הכוויתי קורא לנורמליזציה מלאה ביחסים בין ארצו לבין ישראל. סאלח בהמן, שיתמודד על מקום בפרלמנט באחד ממחוזות הבחירה בארצו, אמר לאתר האינטרנט של רשת "אל-ערביה" כי כווית היתה צריכה לנרמל את היחסים עם ישראל מיד לאחר שחרורה מהכיבוש העיראקי.

בהמן, מועמד עצמאי בבחירות לפרלמנט שייערכו באמצע החודש הבא, הסביר כי אין בכוונתו לעורר סערה תקשורתית בדבריו אלה. לדבריו, לכווית יש תפקיד חשוב במערכת היחסים הבינלאומיים, וליחסים עם ישראל תהיה "השפעה חיובית". כמו כן הוא העריך כי אם בין שתי המדינות יהיו יחסים טובים, זה יועיל לכווית ולשאר מדינות ערב.

בהתייחסו לאפשרות שעמדתו זו תסכן את חייו, אמר בהמן אמר כי אינו חושש שדמו יותר בעקבות התבטאויותיו. "הכוויתים חיים בביטחון ובשלווה... אני מאמין במה שאמרתי. הדברים נובעים מתוך שכנוע וגם לצדדים האחרים יש חופש ביטוי", אמר. בעבר, חבר פרלמנט עיראקי שביקר בישראל היה מטרה לפיגועים. שני בניו היחידים נרצחו על ידי מורדים עיראקים שניסו בעקביות לפגוע בהם.

בכווית נשמעים קולות רבים העויינים את הפלסטינים בשל העמדה ההיסטורית של יאסר ערפאת, שתמך בסדאם חוסיין גם כאשר זה הורה לצבאו לכבוש את כווית. ישנם כלי תקשורת בכווית, ובראשם העיתון "א-סיאסה", שמותחים ביקורת באופן עקבי על מתנגדי ישראל בעולם הערבי ובראשם סוריה.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ