העיתונאית עמירה הס עוכבה לחקירה לאחר שיצאה מרצועת עזה

העיתונאית עמירה הס, שדיווחה בחודשים האחרונים מתוך רצועת עזה, נחקרה במשטרה כאשר ניסתה לשוב לישראל. התחייבה שלא לחזור לרצועה ב-30 הימים הקרובים

הארץ
שירות ""
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
הארץ
שירות ""

עיתונאית "הארץ" עמירה הס עוכבה היום (שלישי) לחקירה במשטרת שדרות עם יציאתה מרצועת עזה. הס דיווחה בחודשים האחרונים מתוך הרצועה, וכאשר ניסתה לשוב לישראל נחקרה בחשד להפרת צו אלוף שאוסר על שהייה במדינת אויב. היא שוחררה בערבות והתחייבה שלא להיכנס לרצועה, דרך האוויר הים והיבשה, בשלושים הימים הקרובים. מאז סיום מבצע עופרת יצוקה התמקדה הס בכתבותיה בסבל שנגרם לאוכלוסייה הפלסטינית במהלך הפעולה ולאחריה.

צו האלוף האוסר על כניסת ישראלים - ובהם עיתונאים - לרצועת עזה פורסם בשלהי 2006, כחצי שנה לאחר חטיפת החייל גלעד שליט, ובשל סדרה של חטיפות זרים.

הס כבר עוכבה בעבר לחקירה בצאתה מרצועת עזה, זאת לאחר שנכנסה לשם בחודש דצמבר 2008 בספינת פעילי שלום מאירופה. בשהותה אז ברצועה סיקרה הס בעבור "הארץ", את הנעשה שם. היא היתה לעיתונאית הישראלית הראשונה שנכנסה לרצועה זה למעלה משנתיים.

לאחר מעצרה של הס בדצמבר, אמרה נשיאת מועצת העתונות, השופטת בדימוס דליה דורנר, שגם עיתונאים כפופים לחוק, וכי מועצת העתונות אינה יכולה להצהיר שהיא מגנה על עיתונאים מפירי חוק. בהתאם למדיניות ישראל, ובדומה להס, נעצר בחודש דצמבר גם כתב ערוץ 10, שלומי אלדר, בצאתו מעזה. אלדר עוכב לאחר צאתו מרצועת עזה, אליה נכנס עם ספינת פעילי זכויות אדם, בניגוד לאיסור שהוטל על כניסת עיתונאים ישראליים.

כתבותיה של עמירה הס מעזה: השיבה לעזה: אחרי העדרות של שנתיים, חזרה שליחת "הארץ", עמירה הס, לרצועה וגילתה שהכל השתנה עמירה הס, עזה | זו היא עזה עמירה הס, עזה | חאג' תמורת שלטון עופרת יצוקה | בתוך שניות איבד עימאד 22 איש מבני משפחתו עמירה הס | תחקיר צה"ל על "עופרת יצוקה" אינו ראוי הכדורגל ברצועת עזה חוזר אף הוא לחיים שלפני המלחמה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ