שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

התנועה לאיכות השלטון ו"העמותה לדמוקרטיה מתקדמת" פנו אתמול למבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, בבקשה לבדוק את נסיעת נשיא המדינה, שמעון פרס, במטוסו של המיליארדר דניאל אברהמס, ידידו ואחד מתורמיו של פרס, לוועידת אייפא"ק בוואשינגטון בשבוע שעבר.

בפניית התנועה לאיכות השלטון אתמול, נאמר ש"לא ניתן להשלים עם מצב בו נושאי משרה בשירות המדינה ממומנים על ידי אנשי עסקים לצורך מימון עלויות פעילויותיהם בשירות המדינה".

לטענת התנועה, הדבר עשוי להוביל לכך שגורמי ממשל יהיו מושפעים בהחלטות עתידיות שלהם מהנקודות שצבר לו בעל ההון בזכות המימון שהעביר. התנועה ביקשה שהנושא ייבדק על ידי המבקר, ותצא הנחיה ברורה מצדו למניעת תופעות מעין אלה בעתיד.

גם "העמותה לדמוקרטיה מתקדמת" פנתה למבקר המדינה בבקשה לבדוק את הפרסום. "הנשיא ניאות לקבל מה שאנו רואים כטובת הנאה המגולמת בדמותה של טיסה במטוסו הפרטי של אברהמס, כל זאת בעת ששהה מר פרס בביקור רשמי בארה"ב", כתב מנכ"ל העמותה אסף (שבי) גטניו למבקר המדינה, "אנו רואים בחומרה תופעות של הענקת טובות הנאה על ידי בעלי הון שתמיד מנותבת לבעלי משרות רמות בשלטון".

מבית הנשיא נמסר אתמול בתגובה שהם מכבדים את הפניות, אולם היועצת המשפטית של בית הנשיא, עו"ד אודית קורינאלדי, אישרה את השימוש במטוס פרטי שהעמיד אייפא"ק לנשיא כדי להשתתף בוועידה ולצורך פגישות עם ראשי הממשל בטיסה פנימית בין ניו יורק לוואשינגטון. עוד נמסר שכל סידורי הטיסה, כולל הזמנת המטוס ומימונו, נעשו על ידי אייפא"ק בלבד ללא כל מעורבות של בית הנשיא.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ