עמותת ימין מממנת סופי שבוע לקצינים במז' ירושלים

עמותת הימין אלע"ד, הפועלת להקמת התנחלויות במזרח ירושלים, חיזקה לאחרונה את שיתוף הפעולה שלה עם המדור לתודעה יהודית ברבנות הצבאית

אנשיל פפר
אנשיל פפר
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
אנשיל פפר
אנשיל פפר

עמותת הימין אלע"ד, הפועלת להקמת התנחלויות במזרח ירושלים, חיזקה לאחרונה את שיתוף הפעולה שלה עם המדור לתודעה יהודית ברבנות הצבאית. בחודשים האחרונים אירגנה ומימנה העמותה סופי שבוע לקבוצות חיילים וקצינים, הכוללים סיורים והסברים על אודות ההתיישבות היהודית באזורים פלסטיניים.

כך, לפני שלושה שבועות, ארגנה העמותה סמינר לכל קציני אוגדת מילואים של פיקוד צפון מדרגת סגן אלוף ומעלה, יחד עם בנות זוגם. ביום שישי פגש אותם סא"ל דוקי בן ארצי, ראש המדור לתודעה יהודית, ובמשך השבת הנחו אנשי אלע"ד הרצאות וסיורים.

לדברי אחד ממפקדי הגדודים שהשתתפו באירוע, "מההתחלה היה ברור שיש אג'נדה נוספת לשבת. חזרו על עצמן אמירות על החיוניות של הישיבה בלב שכונות ערביות והחשיבות של יצירת חיץ בין הר הבית והפרלמנט הפלסטיני באבו דיס להתנחלות של מעלה הזיתים. הם דיברו גם על החשיבות של הבנייה ב-E1 (המסדרון שבין ירושלים למעלה אדומים)".

הקצינים שהו בשבת במלון "שבע קשתות" (אינטרקונטיננטל) על הר הזיתים. לדברי גורמים בצה"ל, חלק מהפעילות המשותפת עם אלע"ד ממומנת מתרומות פרטיות של העמותה. ההתקשרות עם העמותה נעשתה באמצעות החברה הממשלתית לפיתוח מזרח ירושלים, הפועלת יחד עם העמותה לפתח את החפירות הארכיאולוגיות של עיר דוד. ל"הארץ" נודע כי בין היחידות שהשתתפו לאחרונה בשבתות האלה היה גם צוות של סיירת הצנחנים.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "חיל החינוך אינו מקושר בהסכם כלשהו לעמותת אלע"ד. בהקשר לשבת המדוברת תכניה מאושרים על ידי קצין חינוך ראשי. במידה שהייתה חריגה כלשהי הנושא ייבדק באופן רציני ומעמיק".

בעמותת אלע"ד אישרו שהם אכן מקיימים סופי שבוע לחיילים וקצינים במזרח ירושלים ו"מי שמנהל מטעם הצבא זה חיל חינוך ואנחנו עובדים מולם והם אחראים על התכנים". בנוסף אישרו בעמותה שהעלויות מתחלקות בין הצבא לעמותה.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ