יואב שטרן
יואב שטרן

שתי אחיות, אזרחיות ערביות מישראל בשנות ה-60 לחייהן, נעצרו בנמל התעופה של ביירות, כך דיווח הערב (רביעי) אתר האינטרנט של רשת אל-מנאר של חיזבאללה. השתיים, ג'וזפין (67) וג'ורג'ט (69) מוסא, נעצרו כשהיו בדרכן לטיסה לארה"ב, שם מתגוררת ג'וזפין. הדרכונים הישראלים התגלו בכליהן בבדיקה שערכו כוחות הביטחון הפנים לבנונים.

מחקירה ראשונית עולה, כי השתיים נחתו בלבנון כמה ימים לפני הבחירות שנערכו במדינה ביום ראשון ואחת מהן אף הצביעה בבחירות בקלפי בשכונה מארונית בבירה. ג'ורג'ט, כך דווח, מתגוררת בישראל, אך בדרכון שנשאה צוין כי האזרחות המקורית שלה הינה ירדנית ולא לבנונית. על פי הדיווח, בנוסף לדרכון הישראלי שנשאה, היה ברשותה גם דרכון לבנוני שהונפק במאי 2004 וחודש במאי 2009.

החוק בלבנון אוסר על אזרחי המדינה לבקר בישראל או לעמוד בקשר כלשהו עם ישראלים. בידיעה לא דווח אם השתיים משתייכות לעדה המארונית בישראל, או שהן ממשפחות של פליטי צד"ל השוהים בארץ. השתיים הועברו להמשך חקירה על ידי אותו מנגנון ביטחון שחשף בחודשים האחרונים את רשתות הריגול שהפעילה ישראל בלבנון.

אין זו הפעם הראשונה בה נעצרים בלבנון אזרחים ישראלים, המחזיקים גם באזרחות זרה. בספטמבר 2007 נעצר בלבנון דניאל שרון שנכנס ללבנון באמצעות הדרכון הגרמני בו החזיק. שרון, שנעצר בחשד למעורבות ברצח שאירע בבירות, נחקר על ידי המודיעין הצבאי, והועבר בתום החקירה לכלא צבאי. כעבור כשלושה שבועות שוחרר שרון בהתערבות משרד החוץ של גרמניה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ