רה"מ בנימין נתניהו נשא את נאומו - ונשיא ארה"ב, ברק אובמה, שיחק גולף

בבית הלבן לא התרגשו מנאומו המדיני של רה"מ, והנשיא ניצל את יום השמש שפקד את ואשינגטון במקום לעקוב אחר הנאום - שממילא לא שודר ברשתות הטלוויזיה

הארץ
נטשה מוזגוביה
כתבת "" בארה"ב
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
הארץ
נטשה מוזגוביה
כתבת "" בארה"ב

מה עשה אובמה בזמן נאום נתניהו? בעוד בישראל נצמדו הצופים לטלוויזיות ולמסכי המחשב במהלך "נאום בר אילן" של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ארה"ב לא בדיוק עצרה את נשימתה.

את חוסר העניין של הציבור עוד ניתן היה לצפות נוכח העובדה שעיתוי הנאום היה רחוק מאידאלי - בסיומו של סוף השבוע בחו"ל, כשמזג האוויר השמשי הזמין את תושבי ואשינגטון לצאת החוצה. אלא שגם נשיא ארה"ב, ברק אובמה, שהנאום כוון במידה ניכרת לאוזניו, נפגש באותה שעה עם חבריו למשחק גולף.

הכתב הצמוד לבית הלבן דיווח בעת שנישא הנאום כי "ב-12:34 בצהריים (שעון מקומי) שיירתו של הנשיא עזבה את הבית הלבן, בשעה שסשה ומליה שיחקו בנדנדות במדשאה הדרומית. הנשיא יצא לסיבוב בפורט בלבואר, בסיס צבאי בצפון וירג'יניה". עשר דקות לתוך הנאום של נתניהו, אובמה הגיע לבסיס ונפגש עם שותפיו למשחק הגולף המתוכנן.

בהמשך פירסם הבית הלבן הודעה בשם אובמה, שבה בירך הנשיא האמריקאי את נתניהו על אימוצו את עיקרון שתי המדינות.

עוד לפני הנאום אמר בכיר אמריקאי, שנחשף מראש לתכניו, כי תוכן נאומו המדיני נתניהו "לא מספיק" כדי לרצות את ואשינגטון. דבריו של הבכיר צוטטו שלשום על ידי משתתפי פגישת הקוורטט שנערכה בשבוע שעבר. לדברי הבכיר, נתניהו סיפר לשליח הממשל למזרח התיכון, ג'ורג' מיטשל, מה בכוונתו להגיד בנאומו.

עוד בנושא: הבית הלבן מברך: נאום נתניהו - צעד חשוב קדימה נאום נתניהו | מסכימים למדינה פלסטינית מפורז לצד ישראל הרשות הפלסטינית: נאום נתניהו שם קץ למו"מ באופן חד צדדי ח"כ אלדד: נתניהו איבד את המחנה הלאומי רך בדיבור, קשוח בעמדות: פרשנות | אלוף בן

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ