השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', לשוטר: מלוכלך? אתה נראה כמו ערבוש אמיתי

במהלך סיור בתחנה המרכזית הישנה בת"א התנצל סוכן סמוי בפני השר לביטחון פנים כי הוא "מלוכלך קצת". השר ענה לו כי הוא נראה "כמו ערבוש"

מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה

"מלוכלך? אתה נראה כמו ערבוש אמיתי", כך אמר היום (שלישי) השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', לסוכן סמוי של המשטרה במהלך סיור במתחם התחנה המרכזית הישנה בתל אביב.

השר אהרונוביץ' ביקש להיפגש עם הסוכנים הסמויים של המשטרה הפועלים במקום. אחד הסוכנים שהגיע לפגוש את השר התנצל ואמר: "אני קצת מלוכלך" והשר ענה לו: "מה מלוכלך? אתה נראה כמו ערבוש אמיתי".

דוברו של השר אהרונוביץ' מסר בתגובה לפרסום כי "ברגע של הלצה, בדיחות הדעת ושפת סלנג אמר השר את שאמר ללא כל כוונה לפגוע באדם. אם נפגע אדם זה או אחר לא זו היתה כוונתו".

דבריו של השר אהרונוביץ' עוררו תגובות סוערות בקרב חברי הכנסת הערבים. יו"ר רע"מ-תע"ל, ח"כ שיח' איבראהים צרצור, תקף במלים חריפות את השר אהרונוביץ' ודרש ממנו להתנצל באופן מיידי על דבריו. הוא הזהיר כי התבטאויות כאלה מעידות על השנאה שרוחש הציבור היהודי כלפי המיעוט הערבי, והן מגבירות את המתח בין ערבים ליהודים במדינה. בהודעה שפירסם בעקבות המקרה אמר כי "אלה ביטויים זולים וגזעניים. זה מביש שמי שמשתמש בהם הוא שר במשרה רמה".

ח"כ אחמד טיבי (רע"מ ? תע"ל) זעם על דבריו של השר ואמר כי "הפה המלוכלך של אהרונוביץ' מדיף ריח של ביב שופכין. בגרמנית הדברים היו נשמעים אותנטיים יותר. כל יום שהוא נשאר בתפקיד הוא אות קין על מצחה של ישראל שהופכת להיות מדינה יהודית, ליברמנית, וגזענית". טיבי הוסיף ואמר כי "'ישראל ביתנו', קרי המפלגה הפשיסטית היהודית "מפי"ה", הפכה להיות מפלגת השלטון הגזענית ביותר בעולם". לדבריו, "מפלגתו של היידר תשמח לשכור את שירותיו של אהרונוביץ' ועמיתיו כיועצים. אני מרגיש בוז עמוק לכל מה שהוא מייצג".

ח"כ עפו אגבאריה (חד"ש) אמר כי "את אהרונוביץ' צריך מעתה לכנות גזענוביץ'. הוא שותה מאותה באר אידיאולוגית עכורה של גזענות אנטי ערבית כמו מורו ורבו ליברמן. כנראה שבלי גזענות אין חברות בממשלה הזו. מעניין איך היה השר מגיב לו מישהו היה מכנה אותו חמדן ותאב בצע כמו יהודון".

יו"ר בל"ד, ח"כ ג'מאל זחאלקה, הצהיר כי "השר אהרונוביץ' נשמע כמו גזען אמיתי. דבריו אלה מעלים את מניותיו בישראל ביתנו, ומעידים על הממשלה שהוא מייצג ועל המשטרה הוא מופקד עליה". לדבריו, "זו אינה פליטת פה, אלא מדינות רשמית של המשטררה ושל העומד בראשה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ