ח"כ סוויד לשליח מיטשל: הכרה במדינה יהודית פוגעת באזרחים הערבים בישראל

חבר הכנסת פנה לשליח האמריקני למזה"ת במכתב, וביקש ממנו לשמוע את עמדת הציבור הערבי בישראל ביחס למשא ומתן המדיני

יואב שטרן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
יואב שטרן

ח"כ חנא סוויד (חד"ש) פנה באחרונה אל השליח האמריקני למזרח התיכון, ג'ורג' מיטשל, ודרש ממנו לשמוע את עמדת הציבור הערבי בישראל ביחס ליהדותה של המדינה. במכתב ששלח סוויד אל מיטשל הוא התייחס לדרישה של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שהפלסטינים יכירו בישראל כמדינה יהודית, באומרו כי הדרישה "פוגעת באזרחים הערבים" במדינה ו"מקעקעת את מעמדם המשפטי".

בקרב המנהיגות הפוליטית של הציבור הערבי שורר קונצנזוס ביחס לנושא: יש התנגדות מקיר לקיר להגדרתה של ישראל כמדינה יהודית, וזאת למרות שהמפלגות הפרלמנטאריות נדרשות להכיר בישראל כמדינה יהודית דמוקרטית בעצם השתתפותן בבחירות.

גם כאשר העלה ראש הממשלה הקודם, אהוד אולמרט, את הדרישה לקראת ועידת אנאפוליס, הסתייגו המנהיגים הערבים מהדרישה. סיבה נוספת להתנגדות היא שהגדרתה של ישראל כמדינה יהודית תמנע שיבת פליטים פלסטינים לבתיהם.

סוויד כתב למיטשל כי הוא מוטרד מאוד מכך שהציבור הערבי, אשר יושפע מן המהלכים המדיניים, חסר כל השפעה על המו"מ. בהודעה ממשרדו נמסר כי הוא ביקש ממיטשל לכנס ישיבה עם ראשי הציבור הערבי כדי לשמוע את עמדתו בעניין. "לא ייתכן שפתרון הסכסוך יכלול את האפשרות של גירוש המיעוט הערבי ממולדתו", נמסר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ