ח"כ איתן כבל יורה: ביבי לחיץ כמו קטשופ, שטייניץ סחבה

המתקפה על הממשלה בעקבות ההחלטה לא להוסיף מע"מ על הפירות והירקות נמשכת. מזכ"ל המפלגה לשעבר לא חסך גם מיו"ר מפלגתו: ברק הפך לטייח הרשמי של הימין

יובל אזולאי
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
יובל אזולאי

נמשכת המתקפה הפוליטית על ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושריו, בעקבות החלטתו לחזור בו מהכוונה להטיל מע"מ על הפירות והירקות. ח"כ איתן כבל ממפלגת "העבודה", אחת השותפות לקואליציה, תקף היום (רביעי) במליאת הכנסת את הממשלה וכינה את ראש הממשלה- "בקבוק קטשופ".

"ראש הממשלה מזכיר לי את בקבוק הקטשופ של הבנות שלי", פתח כבל, "בסוף הקטשופ יוצא, אבל רק אחרי שלוחצים על הבקבוק חזק. כולם יודעים איזה רעש זה עושה". על שר האוצר, יובל שטייניץ, אמר מזכ"ל העבודה לשעבר כי "הוא הפך להיות הסחבה של נתניהו. תראו איזה זובור עושה ראש הממשלה למי שהכי נאמן לו. בושה. שטייניץ הוא איש משכמו ומעלה, שהלך אחרי נתניהו במדבר וזה מה שהוא עושה לו".

כבל לא חסך את שבטו גם מיו"ר המפלגה שלו עצמו, שר הביטחון אהוד ברק, ותהה: "מה ההישג של ראש הממשלה, חוץ מהפיכתו של שר האוצר שלו לסחבה? זה שנתניהו לקח את המפקד שלו בסיירת והפך אותו לקבלן הביצוע של הימין". כבל רמז לקמפיין הבחירות האחרון של מפלגת העבודה, וסיכם: "ברק הפך לטייח הרשמי של הימין".

מוקדם יותר היום קרא ח"כ נחמן שי (קדימה) לממשלה להוריד את המע"מ על ביצים, מכיוון ש"כפי שהדברים נראים כרגע, ראש הממשלה ושריו חסרים בעיקר את הפריט הזה, ועל כן ראוי שיהיה זמין באמתחתם". שי הוסיף שממשלת נתניהו "זקוקה בדחיפות לביצים מספר 1. לאחר בירור שעשיתי, עולה כי אלו הביצים הגדולות ביותר".

שי המשיך ותקף גם את שר החוץ אביגדור ליברמן ואמר כי "גילינו אתמול ששר החוץ שלנו נעשה צ'יקן, אפרוח, ולא יכול לעסוק בסוגיות פלסטיניות. יולי אדלשטיין, השר לענייני הסברה, תקף הבוקר את עמיתו לממשלה ברק וטען שהוא מתנהג כמו טירון וזה כשברק מנהל מטעם הממשלה את המשא ומתן על הבניה בשטחים". לדברי שי, "שר האוצר שלנו, יובל שטייניץ, הוא בכלל הולך ונעלם ונראה שהוא לא קיים. כל זה קורה על רקע הגילוי שראש הממשלה שלנו לא עומד בלחץ".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ