עתירה לבג"ץ: עצור הבנייה בהתנחלות כוכב יעקב

ראש מועצת כפר עקב, בסיוע ארגון זכויות האדם יש דין, טוען כי מדובר בקרקע פלסטינית פרטית הנמצאת מחוץ לתחום השיפוט של ההתנחלות

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

ראש מועצת כפר עקב, עלי ברכאת, בסיוע ארגון זכויות האדם יש דין, עתר היום (חמישי) לבג"ץ בדרישה שיורה לעצור את עבודות הבנייה של 12 בתים סמוך להתנחלות כוכב יעקב. לטענת העותרים, מדובר בקרקע פלסטינית פרטית הנמצאת מחוץ לתחום השיפוט של ההתנחלות.

"למרות שהמנהל האזרחי מאשר כי מדובר בבניה לא חוקית על קרקע פרטית לא נעשה דבר", אומר דרור אטקס מנהל פרויקט האדמות של יש דין, "בצה"ל ובמשטרה מתייחסים בשוויון נפש לעבירות של השגת גבול וגזל המבוצעות לנגד עיניהם". בתחילת אוגוסט פנה הארגון לראשונה למשרד היועץ המשפטי לממשלה ודיווח על הבניה.

העתירה היא נגד שר הביטחון, אלוף פיקוד מרכז וראש המנהל האזרחי, ומתייחסת גם למה שעשוי לקרות בימים הקרובים במידה ובג"ץ לא יורה להפסיק מיידית את כל העבודות בשטח. "מניסיון העבר עולה כי כאשר מוגשת עתירה כגון זו, ממהרים בוני המבנים הלא-חוקיים לאכלסם כדי לסכל את האפשרות שצו ביניים של בית המשפט הנכבד יהיה אפקטיבי", לשון העתירה.

קובי פרנסיס, יו"ר מזכירות כוכב יעקב, מסר בתגובה כי "הבתים נמצאים בתוך קרקעות סקר (קרקעות שיש ספק בדבר זכויות הבעלות בהן), ונבנים לפי תוכנית מסודרת. אבל העניין התכנוני זה לא מה שבאמת מעניין את יש דין, אלא רק להתנכל להתיישבות ביהודה ושומרון".

מוועד תושבי בנימין נמסר כי "בפעילויות של יש דין הם גוזלים את מדינת ישראל מידי עם ישראל, ואת ארץ ישראל מידי מדינת ישראל. אנחנו מכירים כבר את השיטות שלהם, שהם משכנעים ערבים להצהיר שהקרקע שלהם והכל כדי לגרש יהודים מארץ ישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ