מח"ט אפרים נזף במתנחלים: הפסיקו לקלל חיילים במחסומים

"מדובר בביטויים פוגעניים שאינם מקובלים עליי", אמר אל"מ ערן ניב לתושבי קרני שומרון

אנשיל פפר
אנשיל פפר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
אנשיל פפר
אנשיל פפר

מפקד חטיבת אפרים, אלוף משנה ערן ניב, דרש לאחרונה מתושבי ההתנחלות קרני שומרון להפסיק להטיח קללות בחייליו בעת הבידוק הביטחוני המתבצע ברכבם של התושבים בכניסה לשטחי ישראל.

תושבי קרני שומרון העוברים במחסום אליהו בדרכם לשטחי ישראל, נדרשים בתקופה האחרונה להציג בפני החיילים במחסום תעודות זהות, ולעתים אף לאפשר בידוק ביטחוני של רכבם. זאת, לדברי קצינים המשרתים בגזרה, בעקבות כמה מקרים בהם תושבי התנחלויות באזור הבריחו ברכבם שוהים בלתי חוקיים וסחורות.

בחודשים האחרונים התלוננו חיילים המפעילים את המחסום, מגדוד תעוז של המשטרה הצבאית, כי מתנחלים רבים מעירים להם בגסות ואף מקללים אותם כשהם נדרשים לעבור בידוק ביטחוני. בין היתר התלוננו חיילים כי מתנחלים קראו להם "נאצים" והטיחו בהם כי הם עורכים להם "סלקציה".

בפגישה שקיים אל"מ ניב בשבוע שעבר עם חברי מליאת מועצת קרני שומרון, אמר להם המח"ט כי מדובר ב"ביטויים פוגעניים שאינם מקובלים עליי", ודרש מהתושבים שיפסיקו להתייחס בגסות לחיילים המגינים עליהם.

מנגד, המתנחלים ביקשו שהחיילים במחסום יסתפקו בבדיקת מדבקת התושב הצמודה לשמשת כלי הרכב שלהם. המח"ט סירב, והבהיר להם כי הבדיקות במחסום יימשכו בשל ההתרעות הביטחוניות. ממועצת קרני שומרון נמסר כי הועבר מסר לכלל התושבים ביישוב באשר ליחס הראוי לחיילים במחסומים.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "הבידוק והתנועה במעברים בגזרת פיקוד מרכז מתבצעים על פי הערכת מצב ביטחונית, תוך נקיטת הצעדים הנדרשים למניעת פעילות חבלנית וסיכול מעבר גורמים בלתי מורשים. מעבר של ישראלים במעברים מהווה אחד מהאתגרים הביטחוניים עמם צה"ל מתמודד מדי יום. יובהר כי לא קיים כל חשד לניסיונות של גורמים בהתיישבות להברחת מסתננים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ