טרם ביצעת אימות לכתובת הדוא"ל שלך. לאימות כתובת הדואל שלך  לחצו כאן

לקרוא ללא הגבלה עם מינוי לאתר, עכשיו: 37% הנחה  

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

חמאס לא לבד, גם אנחנו מממנים כוהני דת שמטיפים לרצח תינוקות

מי מימן ביותר ממיליון שקלים ישיבה בהתנחלות יצהר, שרבה קובע שמותר להרוג תינוקות של גויים? משרד החינוך כמובן ? ואיך מתעלמת הממשלה מהצעות המומחים למים כיצד לחסוך בקלות מאות מיליוני מטרים מעוקבים בשנה

תגובות

דוברי הימין, בהם נבחרי ציבור, הזדרזו לצרף את יעקב טייטל למועדון "העשבים השוטים" לצדם של יגאל עמיר, עדן נתן זדה, אלירן גולן, אשר ויזגן, דני טיקמן ועוד כמה וכמה רוצחים "פוליטיים/אידיאולוגיים". נכון, הם מודים, יש בקרבנו כמה רבנים סהרוריים שמסיתים לאלימות. ממש קומץ, תינוק יספרם. המהדרין מזכירים שבניגוד לממשלת החמאס, הממשלה שלנו לא מממנת את שכרם של כוהני דת שמטיפים לרצח תינוקות.

נכון? ועוד איך לא. למשל, משרדי ממשלה מעבירים דרך קבע תמיכות והקצבות לישיבה שרבה קבע כי מותר להרוג תינוקות של גויים, "מאחר שנוכחותם עוזרת לרציחה, ויש סברא לפגוע בטף אם ברור שהם יגדלו להזיק לנו... מותר לפגוע בילדיו של מנהיג כדי למנוע ממנו לנהוג ברשעות... מצאני בהלכה שגם תינוקות של גויים שאינם עוברים על שבע מצוות יש שיקול להורגם בגלל הסכנה העתידית שתיגרם אם הם מוחזקים לגדול להיות רשעים כמו הוריהם".

ליאור יבנה, הממונה על המחקר בארגון זכויות האדם "יש דין" בדק ומצא, שבשנים 2006-2007 העביר האגף למוסדות תורניים במשרד החינוך יותר ממיליון שקלים לישיבת "עוד יוסף חי שכם", שבהתנחלות יצהר. משרד הרווחה הקצה לישיבה מאז 2007 יותר מ-150 אלף שקלים - מלגות לתלמידים במצוקה שלומדים בישיבה. ומה הם יכולים ללמוד בעזרת כספו של הציבור, מראש הישיבה, הרב יצחק שפירא? לפי קטעים נבחרים שפורסמו בשבוע שעבר בכלי התקשורת, הנערים יכולים להבין שטייטל לא רק חף מפשע, אלא צדיק גמור: המנהיג הרוחני שלהם קובע בספר "תורת המלך" כי "לא צריך החלטה של אומה כדי להתיר את דם מלכות רשעה. גם יחידים מתוך המלכות הנפגעת יכולים לפגוע בהם".

בעלון שמופץ בהתנחלויות נאמר, כי "מיותר לציין שבשום מקום בספר לא נכתב שהדברים מכוונים רק לגויים הקדמונים". לא רק שהמצוות ביצירה הספרותית-התורנית אינן מסתפקות בגויים טריים; אפשר למצוא בהן גם היתר לפגוע בפרופסורים שמאלנים: כל אזרח במלכות שנגדנו שמעודד את הלוחמים או מביע קורת רוח ממעשיהם נחשב רודף והריגתו מותרת", קובע הרב ומוסיף, "וכן נחשב כרודף מי שמחליש בדיבורו וכדומה את המלכות שלנו".

לא מזמן הודיע אביגדור ליברמן שידרוש ממדינות האיחוד האירופי להפסיק את תמיכתן בארגון "שוברים שתיקה", בגלל שלא רווה נחת מפרסומיהם. שר החוץ מסתייג בוודאי מהפרסום של ראש הישיבה. הוא מוזמן לפנות לחבריו במשרדי החינוך והרווחה.

זורים מים

פרופ' רפי סמיט, ראש מכון "גרנד" למחקר המים בטכניון בחיפה, טרח ובא בשבוע שעבר למשכן הכנסת כדי להשתתף בדיון שיזמה ח"כ מירי רגב (ליכוד) על מצוקת המים וסוגיית מס הבצורת. הוא יצא משם בתחושה דומה לזו שמלווה אותו מאז האביב האחרון: האוצר ממשיך לפשל, והציבור ממשיך לשלם. הוא מספר שנציג האוצר הציג את עמדתו השנויה במחלוקת (סמיט השתמש בביטוי פחות פרלמנטרי), והלך לדרכו בלי לשמוע את דברי הביקורת הקשים של הפרופסור. "האוצר לא מאפשר במשך שנים לעשות פעולות חיוניות להצלת משק המים", הטיח סמיט בנוכחים, "וברוב חוצפתו דורש היום מהציבור לשלם את הקנס על מחדליו".

במאי האחרון פורסמו כאן עיקריו של מכתב ששלחו 28 חוקרי מכון "גרנד". המכתב נשלח לכל שרי הממשלה והפקידים שיש להם נגיעה לסוגיית המים - מהאוצר ועד התשתיות, מהחקלאות ועד התמ"ת. החוקרים פירטו שורה של צעדים שבאמצעותם אפשר להוסיף בתוך כמה חודשים למשק המים לפחות 100-150 מיליון מטרים מעוקבים בשנה - כמות השווה לכמות המים המותפלים במתקנים הגדולים באשקלון ובחדרה. קשה להאמין, אבל איש לא השיב למכתבם. במקום לספק מים השרים והפקידים מספקים שפע של תירוצים. הבולט שבהם הוא שלמדינה אין תקציב לממן מתקני התפלה חדשים, זאת בשעה שההוצאה העיקרית של המדינה היא פרסום המכרזים בעיתונות; את כל השאר מממנים הזכיינים.

הנה מבחר מהפתרונות המהירים של אנשי מכון גרנד, שלא זכו להתייחסות של הרשויות ושלדברי מומחי הטכניון בתוך חודש-חודשיים ניתן להחזיר באמצעותם למשק המים כ-20 מיליון מטרים מעוקבים בשנה: המרת השימוש בעשרות מיליוני מ"ק של מים שפירים (מי שתייה) בשנה לצורך סלילה ועבודות עפר, בקולחים (מי שופכין מטוהרים); ניצול יעיל יותר של של מי הקולחים המטוהרים שמיועדים לחקלאות (כיום כ-30% ממי הקולחים המטוהרים מוזרמים לים); הפעלת טכנולוגיות זמינות לשימוש חוזר במים לגינון ולשטיפת אסלות.

פרופ' סמיט מזהיר שהמחדל המתמשך יוביל לאסון. הוא מסביר שגם אם החורף ייטיב עם הכנרת, והיא תתמלא עד תומה, האגם מספק לא יותר מ-30% מתצרוכת המים של המדינה. בינתיים המליחות של מי האקוויפר, שמספקים את רוב התצרוכת, הולכת וגוברת מיום ליום. נחשו מי ישלם את הקנס על המחדל הזה?תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות