דיווח: צו מעצר הוצא נגד יו"ר קדימה ציפי לבני בבריטניה

רשת אל-ג'זירה דיווחה שמשטרת לונדון חיפשה אמש את לבני, שלא היתה בממלכה. בקדימה הכחישו כי ביטלה את ביקורה בשל החשש מפני מעצר; השגריר בלונדון: לא ידוע לרשויות על צו מאסר נגד לבני

ברק רביד
ג'קי חורי
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
ברק רביד
ג'קי חורי

רשת אל-ג'זירה מדווחת היום (שני), כי אמש הוצא צו מעצר נגד יו"ר האופוזיציה, ציפי לבני, בגין ביצוע פשעי מלחמה בזמן מבצע עופרת יצוקה, אז כיהנה לבני כשרת החוץ. על פי הדיווח, משטרת לונדון חיפשה אתמול את לבני, אולם היא לא היתה בשטחי בריטניה.

מוקדם יותר, נטען בעיתון אל-קודס אל-ערבי, כי לבני ביטלה את השתתפותה בכנס של קק"ל בלונדון מחשש שתיעצר, אך בלשכתה דחו את הטענות. ואולם שגריר ישראל בלונדון, רון פרושאור, שוחח עם גורמים במשרד המשפטים בבריטניה ואלה עדכנו אותו כי לא ידוע לרשויות המקומיות על תביעה נגד לבני.

בעיתון, היוצא לאור בלונדון, נכתב כי מקורות במשטרת בריטניה העריכו שיו"ר קדימה נמנעה מלהשתתף בכנס של הקרן הלאומית היהודית שהתקיים בצפון לונדון, מחשש שתיעצר. זאת, על רקע חלקה במבצע עופרת יצוקה בשנה שעברה, במהלכו כיהנה כשרת חוץ בממשלתו של אהוד אולמרט.

על פי הדיווח, עשרות פעילים מהקהילה הערבית בלונדון, וכן בריטים פרו פלסטינים הפגינו אתמול מחוץ לאירוע, שמתקיים במלון הנדון הול, וזאת במחאה על השתתפותה של לבני. העיתון דיווח גם כי המפגינים נשאו שלטים שהציגו את לבני כפושעת מלחמה. על פי הדיווח, קצינים במשטרץ לונדון מסרו למארגני ההפגנה כי לבני לא תשתתף בכנס, וזאת מחשש שהיא עלולה להיעצר.

מלשכתה של לבני נמסר כי "יו"ר אופוזיציה גאה בכל החלטותיה בנוגע למבצע עופרת יצוקה. המבצע השיג את מטרותיו להגן על אזרחי ישראל והחזיר את כושר ההרתעה לישארל. לבני תמשיך לייצג עמדה זו בכל מקום בעולם. החמאס אינו פרטנר לדיאלוג ולכן צריך לפעול נגדו בכוח במקביל למשא ומתן עם הגורמים המתונים וכך גם אין לקבל כל השוואה בין חיילי צה"ל לטרוריסטים. זאת עמדתה בין אם יצא צו מעצר ובין אם לאו".

בלשכת לבני הוסיפו, כי ההזמנה לכנס קק"ל השנתי נדחתה על ידינו כבר לפני כשבועיים על רקע העובדה שמועדי הפגישות המיועדות עם גורמי הממשל בלונדון לא יכלו להתרחש סמוך לכנס וחייבו היעדרות ממושכת מהמתוכנן מהארץ.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ