הארץ
שירות ""
הארץ
שירות ""

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, הודיע הערב (שני) במסיבת עיתונאים במשרדו בירושלים על הכרעת המדינה באשר לרשת הביטחון הפנסיוני. במהלך סיכום דבריו, הודיע אולמרט על החלתטו כי תינתן הגנה על החיסכון הפנסיוני לאזרחי ישראל מגיל 57 וכי התכנית החדשה תופעל באופן מיידי.

"אני חשבתי שיש להטיל על צוות מקצועי משותף להכין את ההגנה הפנסיונית הנכונה, שתפקידה בסופו של דבר להגן על אזרחי מדינת ישראל, אלה שבמשך שנים רבות עסקו בחסכון", הבהיר ראש הממשלה. "זה היה הכסף שיעדו לשנות הפרישה שלהם ואנו לא יכולים להפקיר אותם", הוסיף.

שר האוצר בר-און אמר כי "הלך הרוח הציבורי ובעיקר פסיכולוגיית ההמונים שהושפעו לא מעט מהעובדה שאנו מצויים בתקופה פוליטית סוערת ובתקופת בחירות הביאו את האוצר לגבש פתרון בדמות רשת הביטחון". לדבריו, תוכנית ההאצה מהווה מרכיב מרכזי בפתרון "כיוון שהיא מקדמת פרויקטים ריאליים והיא באה לפתור בעיות שעלולות לצוץ בתחום האשראי לחברות".

רשת הביטחון: שאלות ותשובות

באוצר מקווים שהרשת לא תופעל לעולם

לדברי שר האוצר, משרדו אינו שולל "נקיטת צעדים נוספים ככל שידרשו בעתיד, על מנת לטפל בשורש הבעיה. להערכתנו, הפתרון לטווח הארוך של החוסכים המבוגרים היא הרפורמה המתוכננת באוצר, לפיה רמת הסיכון של החיסכון הפנסיוני תפחת ככל שגיל החוסך יעלה. המודל שאליו הגיע הצוות אומץ על ידי ראש הממשלה".

בר-און אמר עוד, כי נקודת המחלוקת היחידה שתובא להחלטת הממשלה, היא מועד הצבת הרשת. לדבריו, "באוצר סבורים שהעת להשיק את התוכנית של רשת הבטחון עוד לא הגיעה. אין דחיפות וצורך מבחינת התנהגות השווקים להציגה כעת".

דבריהם של אולמרט ובר און הגיעו בתום דיונים ארוכים וסוערים שבהם הושגה הסכמה בין משרדי האוצר, ראש הממשלה ובנק ישראל על פרישת רשת ביטחון לחוסכים לפנסיה.

יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, בירך על החלטת ראש הממשלה "למרות ההתעקשות הבלתי מובנת של שר האוצר", לדבריו. עם זאת, הזכיר עיני כי "הבעיה שלא פחות חשובה מרשת הביטחון, היא גל הפיטורים ההולך ומתרחב וששר האוצר עדיין לא נתן מענה ראוי לבעיה כואבת זו". יו"ר ההסתדרות ציין כי בכוונתו להפגש עם אולמרט בהמשך השבוע כדי ללמוד את פרטי התכנית.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ