אילון התחרט: לא יעמוד בראש תנועת מימד

לאחר שפרש ממפלגת העבודה וחבר למימד, הודיע אילון כי הוא חוזר בו מההסכם הפוליטי עם יו"ר התנועה הנוכחי, מיכאל מלכיאור. גורמים במערכת הפוליטית: זהו זגזוג נוסף של אילון

רוני זינגר
-חרותי
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
רוני זינגר
-חרותי

השר עמי אילון החליט בסוף השבוע שלא לשתף פעולה עם מפלגת "מימד", שבראשה עומד הרב מיכאל מלכיאור, ולא לחבור אליה לריצה משותפת לכנסת. בימים האחרונים סיכמו אילון ומלכיאור על סיום שיתוף הפעולה הפוליטי ביניהם. הפרידה נעשתה לבקשתו של אילון, שהסביר כי חש שלא הצליח להפוך את ההתארגנות החדשה לתנועה שאותה רצה להקים. כעת לא ברור כיצד אילון מתכוון לרוץ לכנסת, אם בכלל.

עזיבתו של אילון אינה נובעת משינוי בהסכמים בינו לבין מלכיאור, ואילון היה אמור לעמוד בראש הרשימה המשותפת. גורמים במערכת הפוליטית אמרו כי אילון לא הסביר לעומק את החלטתו ולא באמת ברור מדוע החליט עכשיו לחזור בו מההסכם. הגורמים אמרו כי נראה שזהו זגזוג נוסף שבו נוקט אילון בהחלטותיו הפוליטיות, כפי שעשה באחרונה מספר פעמים.

בשבוע הקרוב צפוי אילון להתפטר מתפקידו בממשלה. לאחר שמזכ"ל מפלגת העבודה, איתן כבל, דרש ממנו להתפטר לאור העובדה שאת תפקידו כשר בלי תיק קיבל בעת שהיה חבר מפלגת העבודה. אילון פרש ממפלגת העבודה לפני כחודש וחצי, אך הודיע שלא יעזוב את תפקידו.

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ