שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

יו"ר ועדת הבחירות: על כלי התקשורת לפרט בסקרים גם את שמות המפלגות הערביות

שחר אילן
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
שחר אילן

יו"ר ועדת הבחירות והמשנה לנשיאת בית המשפט העליון, השופט אליעזר ריבלין, הורה היום (ראשון) לעורכי העיתונים ולמנהלי ערוצי הרדיו והטלוויזיה, לפרט את שמות המפלגות הערביות בסקרים. זאת, בניגוד למה שנההוג עד כה בכלי התקשורת בעברית המפרסמים את התוצאות של שלוש המפלגות הערביות יחד תחת הסיווג: "מפלגות ערביות".

ריבלין פירסם את ההוראה בעקבות פניה של ח"כ דב חנין (חד"ש), המנהל מאבק נגד ההתייחסות למפלגות הערביות כאל גוף אחד זה מספר שנים, ושלח מכתבים בנושא זה לבכירי התקשורת. מחאתו של חנין, נובעת בין היתר כיוון שמפלגתו שלו טוענת שאינה מפלגה ערבית. הסיווג של חד"ש כמפלגה מציב את חנין עצמו כח"כ יהודי במפלגה ערבית.

חנין טוען כי צירוף שלוש המפלגות לסיווג אחד "מונע מהציבור להבחין ביחסי הכוחות בין הרשימות, ובסיכוייה של כל רשימה לצבור קולות בבחירות, וזאת למרות שקיימת שונות מהותית בין הרשימות". ריבלין כתב בתגובה לעורכי העיתונים ומנהלי התקשורת האלקטרונית, כי "נראה שיש ממש בדברים אלה, תשומת ליבכם מופנת לצורך להקפיד על כך שכאשר ניתן פירוט לגבי תוצאות הרשימות השונות, יפורטו הנתונים כלפי הרשימות כולן".

יצויין כי הסיבה העיקרית לכך שהתקשורת אינה מפרסמת פירוט של המפלגות הערביות, היא הקושי לסקור ציבור זה באמצעות מדגם קטן, והעובדה שכל המפלגות הערביות נמצאות בתחום הטעות הסטטיסטית, לכן כל פרסום של הנתונים אלה יהיה בהכרח בלתי מדוייק.

לבלוג של שחר אילן "משגיח כשרות"

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ