יו"ר הרשות הפלשתינית מחמוד עבאס (אבו מאזן): חמאס היה יכול למנוע את הטבח

יו"ר הרשות הגיב לפעילות צה"ל ואמר כי התחנן בשעתו בפני בכירי החמאס להמשיך ברגיעה. "צריך לחדש את הפסקת האש כדי למנוע הרג נוסף"

סוכנויות הידיעות
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
סוכנויות הידיעות

יו"ר הרשות הפלשתינית מחמוד עבאס (אבו מאזן) התייחס הבוקר (ראשון) לפעילות הצבאית של ישראל בעזה ואמר כי חמאס היה יכול למנוע את ההפצצות הישראליות עליו. "דיברנו איתם והתחננו ? בבקשה תחדשו את הסכם הרגיעה, אל תעצרו אותו", אמר יו"ר הרשות במהלך פגישתו עם נשיא מצרים חוסני מובארק. לטענתו, ההתקפות הישראליות היו נמנעות אם גורמי החמאס היו מקשיבים לדבריו.

בנוסף, קרא אבו מאזן לחמאס לחדש את הפסקת האש כדי למנוע הרג נוסף ואבידות בקרב חברי הארגון ותושבי האזורים המופצצים.

מוקדם יותר הבוקר, הצליחו לראשונה פלשתינאים לשגר רקטות למרחק של יותר מ-30 קילומטרים מהרצועה. שתי הרקטות נפלו באזור אשדוד. להערכת ראש השב"כ, יובל דיסקין, בידי החמאס רקטות המגיעות לטווח של 40 ק"מ. במקביל המשיך חיל האוויר להפציץ מטרות ברצועה במסגרת מבצע עופרת יצוקה שהחל אתמול.

הבוקר דווח כי אתמול נורו סך הכל 110 רקטות ופצצות מרגמה (פצמ"רים) על דרום הארץ. הקטיושה שהגיעה לטווח הארוך ביותר אתמול, נחתה במרחק 27 ק"מ בתוך שטח ישראל.

מתקפה בעזה:

לפחות 230 הרוגים ו-780 פצועים בעזה חיל האוויר תוקף בעזה: מאות הרוגים ופצועים ברק: המבצע לא יהיה קל, ולא יהיה קצר בישובי עוטף עזה מפחדים, אבל סומכים על פעולת צה"ל לבני לרייס: החמאס עשה טעות כשחשב שישראל לא תגיב פרשנות משפטית: מה מאחורי "מצב מיוחד בעורף"? מצגת תמונות: עזה תחת מתקפה הרוג וארבעה פצועים מפגיעת קסאם בנתיבות הקבינט אישר את התקיפה פה אחד פרשנות: הדבר הכי קרוב למלחמה עם חמאס בעולם מגנים, במשרד החוץ נערכים למתקפת הסברה הערבים, בישראל ובעולם, יצאו להפגין נגד הפעולה בעזה

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ