אלוף פיקוד העורף: התושבים שנהרגו יכלו להינצל, לו היו נשמעים להנחיות פיקוד העורף

האלוף יאיר גולן הדגיש את החשיבות שבמילוי הנחיות פיקוד העורף; גולן: היכולת של החמאס נפגעה, אך לא חוסלה

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניר יגנה

בתדרוך שהעביר היום (שלישי) אלוף פיקוד העורף, יאיר גולן, בשדרות הוא שיבח את עמידות העורף והרשויות המקומיות ועמד על חשיבות שמירה על הנחיות פיקוד העורף.

"ההנחיות מצילות חיים. האזרחים שנהרגו בנתיבות ובאשקלון - לו היו נענים להנחיות יכול להיות שהיו מצילים את חייהם. אני פונה לכל האזרחים בדרום לא להיכנס לשאננות, ולהבין שההנחיות הן שאלה של חיים ומוות", אמר האלוף גולן גולן לכתבים.

כנשאל אודות התקלה שאירעה אתמול במערכת האזעקה באופקים, ציין אלוף פיקוד העורף כי התקלה נבדקה ותוקנה. "כרגע יש לעיר אופקים התראה אמינה. למעט האירוע הזה, המערכת הפגינה יעילות של 100%", אמר גולן. במהלך התדרוך התייחס גולן גם להיעדר המיגון במספר כפרים בדוואים באזור. "לא ניתן בפרק זמן של מבצע לסגור את כל פערי ההתראה והמיגון של מדינת ישראל. ההתראה היא הגורם מספר אחד שמציל חיים. היכן שאין תשתית מיגון, יש הנחיות מיגון, וההנחיות עצמן מצילות חיים", אמר.

אלוף פיקוד המרכז שיבח בדבריו את ראשי הרשויות ועובדי הרשויות. "הם עושים עבודה יוצאת מן הכלל. הם מטפלים ביעילות ובזרירות בכל בעיה, כאילו עסקו בכך כל חייהם. ראשי הרשויות מובילים בגאון את הציבור בשעות הקשות האלה", אמר האלוף גולן.

במהלך התדרוך הדגיש האלוף גולן את החשיבות שבהצמדות להנחיות פיקוד העורף. "היכולת של החמאס קיימת. ראינו את זה פעם ראשונה דרך המבצע הזה. היכולת הזו נפגעה קשות, אך לא חוסלה לחלוטין", אמר גולן.

הנחיות פיקוד העורף לתושבי יישובי הדרום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ