ח"כ זכור למשטרה: להפסיק את גל המעצרים במגזר הערבי

ח"כ עבאס זכור דורש מהשר לביטחון פנים להפסיק את "הרדיפות הפוליטיות" במגזר הערבי בעקבות הפגנות המחאה נגד המבצע בעזה

יואב שטרן
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יואב שטרן
ג'קי חורי

ח"כ עבאס זכור (רע"מ-תע"ל) פנה היום (שני) במכתב לשר לביטחון פנים, אבי דיכטר, ודרש להפסיק את "מדיניות ההפחדה ואת הרדיפות הפוליטיות" נגד אזרחי ישראל הערבים המפגינים כנגד הפעולה הצבאית בעזה.

ח"כ זכור כתב כי המחאה של ערביי ישראל היא טבעית ומובנת מאליו לאור היותם חלק מהעם הפלשתיני. "הזכות להפגין ולהביע מחאה, מוגנת בכל מדינה דמוקרטית שמאמינה בחופש הביטוי ובזכויות יסוד. והרוב המוחלט של ההפגנות שהתרחשו עד כה במגזר הערבי נעשו בדרכים לגיטימיות, וכך יישארו".

לדבריו, "אני הייתי בעצמי עד ביומיים שעברו בתוך דיוני בית המשפט בעכו, לגל מעצרים שהמשטרה והשב"כ ביצעו במגזר הערבי, ללא כל ראיה מוצדקת להפרות סדר כפי שטוענים, כאשר עשרות תושבים וצעירים ערבים נעצרו מבתיהם או ממקומות עבודתם על לא עוול בכפם".

זכור הוסיף כי ישנה תחושה שהולכת ומתגברת במגזר הערבי, כי המשטרה והשב"כ מבצעים את גל המעצרים הרחב הזה, בכדי להפחיד את התושבים הערבים מלצאת להפגין נגד פעולות צה"ל בעזה. "לכן, אני פונה לכבודכם על מנת להפסיק את גל המעצרים ולהפסיק את מדיניות ההפחדה ואת הרדיפות הפוליטיות", סיכם.

משטרת מרחב גליל עצרה ביומיים האחרונים 34 חשודים במעורבות בהפרות סדר בצירי תנועה מרכזיים. החשודים המכפרים דיר אל אסד, בענה, נחף וכאבול. מעצרם של 25 מהחשודים הוארך ביום עד יומיים, חלק, בעיקר קטינים, שוחררו בתנאים מגבילים. החשדות הן סיכון בנתיב תחבורה, התכהלות אסורה והתפרעות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ