אחד מרוצחי משפחת פוגל הודה והורשע

עוואד הורשע על פי הודאתו אך השופטים ביקשו גם לעיין בממצאים מהזירה, כדי לוודא שאין מדובר בנטילת אחריות שקרית

עמוס הראל
עמוס הראל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמוס הראל
עמוס הראל

בית המשפט הצבאי שומרון הרשיע את אחד מרוצחי בני משפחת פוגל בהתנחלות איתמר, חכים עוואד, תושב הכפר עוורתא.

עוואד הורשע על פי הודאתו ברצח בני הזוג אודי ורות פוגל וילדיהם יואב, אלעד והתינוקת הדס, במארס השנה. עוואד הואשם כי יחד עם תושב אחר מהכפר, אמג'ד עוואד, חדר לבית משפחת פוגל בהתנחלות שממזרח לשכם ורצח את בני המשפחה בדקירות סכין. הוא הודה בכל העבירות שיוחסו לו בכתב האישום. השניים הפלילו זה את זה בחקירתם ומשפטיהם מתנהלים בנפרד.

השניים היו מזוהים עם ארגון החזית העממית ורבים מבני משפחותיהם היו בעבר פעילים בארגון, אולם החוקרים לא מצאו עד כה סימן לכך שהפיגוע הוכוון על ידי החזית העממית ועל פי הידוע כעת, מדובר היה בהתארגנות מקומית, פרי יוזמתם של שני החשודים.

השופטים, בראשות רב-סרן מנחם ליברמן, קבעו בהכרעת הדין כי "לאור הודאתו המפורטת של הנאשם בעובדות כתב האישום בפנינו ולאחר שעיינו באמרות הנאשם (עדותו בחקירה. ע"ה), אמרות שותפו ובמסמכים נוספים, נחה דעתנו כי הנאשם אכן ביצע את מעשי הרצח המפורטים בכתב האישום".

באופן חריג, עיינו השופטים בממצאים מזירת הרצח, ובהם דגימות די-אן-איי וטביעות אצבע - ולא הסתפקו בהודאת הנאשם. זאת, כדי להבטיח שאין מדובר בנטילת אחריות שקרית לרצח, על רקע חומרת המעשים שבהם הודה עוואד. הדיון בטיעונים לעונש נדחה לעוד חודש וחצי. ייתכן שבדיון ישתתפו קרוביהם של בני משפחת פוגל שנרצחו. משפטו של הנאשם השני ברצח יתחדש בעוד כשבועיים, ב-16 באוגוסט.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ