ליברמן: הרשות מתכננת שפיכות דמים בספטמבר

שר החוץ אמר כי הפלסטינים מכינים צעדות של עשרות אלפים שיסתערו על המחסומים. וכי ידרוש מהשמינייה לנתק איתם כל קשר

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים173
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

שר החוץ אביגדור ליברמן אמר היום (ראשון) בתדרוך לעיתונאים בכנסת כי ידרוש בישיבת השמינייה הקרובה לנתק את כל הקשרים עם הרשות הפלסטינית. ליברמן ציין כי הפלסטינים נערכים "לשפיכות דמים שלא היתה כדוגמתה" לאחר ההצבעה באו"ם בחודש ספטמבר.

"הרשות משדרגת את מאמציה להעמיד לדין קצינים ובכירים ישראלים בבית הדין הבינלאומי בהאג", אמר ליברמן. "אדרוש לנתק איתם כל קשר - לא פקידי אוצר, לא רשות המים ולא פקידי משרד החוץ. אי אפשר גם לקבל תיאום ביטחוני וגם להעמיד את חיילי צה"ל לדין בהאג".

ידרוש לנתק את כל הקשרים עם הרשות הפלסטינית, ליברמן. תצלום: אמיל סלמן

ליברמן טען כי בניגוד להצהרות בכירי הרשות הפלסטינית על כך שהם יפעלו בדרכים לא אלימות במקביל להצבעה באו"ם בספטמבר, למעשה ישנה היערכות פלסטינית לשפיכות דמים. "הרשות מתכננת שפיכות דמים שטרם נראתה", אמר ליברמן. "ככל שהם מדברים יותר על פעילות לא אלימה כך יש יותר הכנות לשפיכות דמים. כשאתה מכין צעדה של עשרות אלפי אנשים שיסתערו על המחסומים ויעברו בלי בדיקה אז כל אחד יכול לדמיין מה יקרה אם 30-40 אלף איש ינסו לעבור מחסום בכוח. הפלסטינים מתכננים את זה לפרטי פרטים. זו הכנה לאלימות במימדים שלא ראינו".

בניגוד לדבריו של ליברמן, הבוקר פורסם ב"הארץ" כי הרשות הפלסטינית הורתה לכוחות הביטחון הפלסטיניים , כמו מחסומי צה"ל וההתנחלויות. ההנחיות הועברו לראשי המנגנונים בשבועות האחרונים, לנוכח החשש מעימות אלים רחב היקף בין אלפי מפגינים לבין כוחות צה"ל לאחר ההצבעה הצפויה באו"ם על הכרה במדינה פלסטינית, בסוף ספטמבר השנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ