"העדר נציג ערבי בצוות הכלכלי-חברתי זועק לשמיים"

תגובות נזעמות על כך שאף נציג ערבי לא נבחר לצוות של פרופ' טרכטנברג. ח"כ טיבי: אנחנו סובלים יותר מאחרים

יהונתן ליס
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים76
יהונתן ליס
ג'קי חורי

חבר הכנסת אחמד טיבי תקף בחריפות את ראש הממשלה ואת פרופ' טרכטנברג, ראש הצוות לשינוי כלכלי חברתי, בשל היעדר ייצוג ערבי בצוות הכלכלי-חברתי. "זה מוכיח שמדיניות הממשלה מתנכרת למצוקת האזרחים הערבים. אנחנו סובלים יותר מאחרים ולמרות שאני מתנגד עקרונית להקמת צוות זה שמטרתו למרוח את המחאה הרי העדר נציג ערבי בו זועק לשמיים".

גם ארגון יוזמות קרן אברהם הביעה מחאה על העדר הייצוג ופנתה אתמול (שני) לפרופסור טרכטנברג בדרישה לשקול מחדש את הרכב הצוות, בשל היעדרותם של מומחים ערבים מהצוות.

במכתב החתום על ידי שני המנכ"לים השותפים אמנון בארי-סוליציאנו ומוחמד דראושה, נטען כי אי הכללת מומחה ערבי סותרת את החלטת הממשלה הקובעת ייצוג הולם לבני האוכלוסייה הערבית, הדרוזית והצ'רקסית בשירות המדינה.

במכתבם הוסיפו השניים כי "אי-הקפדה על החלטת הממשלה משדרת מסר שלילי במיוחד לכל משרדי הממשלה ויתר הרשויות בשירות המדינה, ויוצרת את הרושם המוטעה כאילו אין מומחים ערבים היכולים להרים תרומה משמעותית לדיוני הצוות".

המנכ"לים טענו גם כי ההחלטה לא למנות ולו ערבי אחד לצוות הכלכלי-חברתי נפסדת במיוחד, נוכח העובדה שבעוד שהמצוקות בפניהן ניצב הציבור הישראלי דומות בשני המגזרים, הסיבות למצוקות אלה בקרב האוכלוסיות שונות.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ