נתניהו אינו טורח להשתתף בדיוני הקבינט החברתי

עיון ברשימת ההחלטות שקיבל הקבינט בשנה החולפת, מגלה שהדיונים לא תמיד עסקו במדיניות כוללת, אלא בהכרעות מינוריות יותר

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

על הנייר, הקבינט החברתי-כלכלי, פורום השרים שעתיד לדון במסקנות ועדת טרכטנברג, הוא פורום רציני ונכבד. בראשו אמור לעמוד ראש הממשלה, בנימין נתניהו. שר האוצר, יובל שטייניץ, הוא ממלא מקומו. מלבדם, עוד 15 שרים וסגן שר אחד מונו כדי לגבש מדיניות חברתית-כלכלית, לקדם פרויקטים לאומיים ולפעול בנושאי כלכלה ושכר. עיון ברשימת ההחלטות שקיבל הקבינט בשנה החולפת, מגלה שהדיונים לא תמיד עסקו במדיניות כוללת, אלא בהכרעות מינוריות יותר: הם קיבלו דיווח על יציבות התשתיות בים המלח, עסקו בהרחבת הסדרי הנהיגה ברכב בבעלות ממשלתית ואישרו הקמת חברה בת לדואר ישראל שתשמש סוכנות ביטוח.

מאז תחילת השנה התכנס הפורום שמונה פעמים. גורמים בכירים שנחשפו בשנה החולפת לעבודת הקבינט טענו אתמול כי רבים מהשרים לא מקפידים להתייצב לדיוניו ואפילו ראש הממשלה, יו"ר הפורום, משאיר את ניהול הדיונים לממלא מקומו שטייניץ. במערכת הפוליטית לא זוכרים מתי ראש הממשלה ניהל ישיבה של הקבינט שבראשו הוא עומד. העובדה היא שאפילו כשהודיע לשרים שמסקנות ועדת טרכטנברג יוצגו לקבינט החברתי, הוא ציין בלי למצמץ כי בראש הפורום עומד שטייניץ ולא הוא.

גורם פוליטי שהיה שותף לדיונים באחד הנושאים שהובאו בפני הקבינט סיפר אתמול כי הופתע לגלות שרק שרי האוצר והמשפטים הטריחו עצמם לדיונים. זאת בהחלט ועדה שהשרים לא מגיעים אליה, אמר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ