השר ארדן, חבר הצוות כלכלי-חברתי, בונה וילה בסביון

ארדן היה הראשון מבין חברי הממשלה שהתייצב ברוטשילד והלין על יוקר המחיה: "אשתי אומרת לי, 'אני הולכת לסופר, ובלי בשר יוצא 700 שקל'".

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, בונה וילה בסביון. לפני כשנה וחצי רכש ארדן מגרש להשקעה בהרחבת היישוב. מדובר במגרש בגודל חצי דונם בשכונה החדשה בסביון, הממוקמת בצפון מזרח היישוב היוקרתי. כיום הוא מתגורר בשכירות ביישוב הסמוך גני יהודה.

בעקבות המחאה התייצב ארדן מול מצלמות הטלוויזיה והלין גם הוא על יוקר המחיה. ארדן, שנחשב למקורבו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, היה השר הראשון שהתייצב במוקד המאבק בשדרות רוטשילד בתל אביב, ואמר למפגינים: "גם אשתי אומרת לי: ?תשמע, זה לא יכול להיות. יש לנו שלושה ילדים קטנים שנולדו לנו בשש שנים. אני הולכת לסופר, בלי בשר - 700 שקל. באמת, אתם רואים את קושי המחיה. אני בטוח שהמאבק הזה מוצדק. באתי לפה רק על תקן מאזין, ואחרי זה לקחת מפה מה שאני מסוגל לנסות ולקדם. אחרי זה תשפטו אותי ואותנו לפי התוצאות".

בתחילת דרכו עבד ארדן כעורך דין למשך תקופה קצרה, ושימש לאחר מכן מנכ"ל החברה הכלכלית של התאחדות הקבלנים. בפוליטיקה הוא נמצא זה שנים, תחילה כיועץ לאריאל שרון ולנתניהו, ובהמשך כחבר כנסת וכשר.

על פי נתונים שהציגה חברה אפריקה ישראל בעת שיווק המגרשים בסביון ב-2007, עלותו של מגרש בגודל זה 749 אלף דולר, בעוד תג המחיר למגרש בגודל דונם הוא 1.2 מיליון דולר.

מדובר בעלויות שלא כוללות את הוצאות הבנייה, שנאמדות בעוד מאות אלפי שקלים נוספים. ארדן רכש את המגרש לצורך השקעה, וטרם החליט היכן יתגורר בעתיד. לצורך מימון ההשקעה, הוא מכר את דירתו הקודמת בתל אביב ולקח משכנתה בגובה 70% לרכישת המגרש, ששוויו נע בין 2 ל-2.5 מיליון שקלים. בסביבתו של השר מסבירים כי מדובר בנכס הנדל"ן היחיד שברשותו, וכי כרגע הוא גר בשכירות. עוד ציינו כי בני הזוג ארדן עובדים וחוסכים כל חייהם.

השכונה החדשה בסביון היא המקום היחיד ביישוב שבו יש בנייה משמעותית בשנים האחרונות. מדובר בכ-300 מגרשים ששווקו לקהל הרחב בעלויות שנעות בין 3 ל-4.5 מיליון שקלים, תלוי בגודל המגרש. המצטרפים החדשים ליישוב הם בחתך סוציו-אקונומי גבוה אך צעיר יחסית לתושבים הוותיקים; חלקם רופאים, עורכי דין ואנשי עסקים.

מלשכת השר ארדן נמסר: "השר ארדן פועל שנים רבות למען הדור הצעיר, סטודנטים וחיילים משוחררים. אפשר לעסוק בפוליטיקאים אחרים שפתאום מזדהים עם המחאה כדוגמת יו"ר האופוזיציה, הגברת לבני, שמתגוררת בבית פרטי בצפון תל אביב. כמו זוגות צעירים רבים במעמד הביניים, השר ארדן ומשפחתו מתגוררים בשכירות ומתמודדים עם החזר משכנתה גבוה ועם ההוצאות הכרוכות בגידול שלושה ילדים קטנים. ארדן ימשיך לפעול ללא לאות לשינוי סדר העדיפות הכלכלי בישראל ולהקלה ביוקר המחיה על הדור הצעיר בישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ