אבו מרזוק: הלחץ בישראל יזרז עסקת שליט

סגן ראש הלשכה המדינית של החמאס סיפר ל"אלחייאת" כי הארגון מעוניין בסיום העסקה אך הדגיש כי אין כוונה להתגמש בדרישות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי

הלחץ הפנימי בישראל ושינוי הרכב צוות המשא ומתן הישראלי יביא לתזוזה חיובית בעסקת חילופי השבויים בין החמאס לישראל, כך העריך סגן ראש הלשכה המדינית של החמאס ד"ר מוסא אבו מרזוק.

בשיחה עם עיתון "אלחייאת" שיצא לאור בלונדון הבוקר (רביעי) אמר אבו מרזוק כי החמאס מאוד מעוניין להשלים את העסקה, אולם הדגיש כי עמדת הארגון לא השתנתה ביחס לתנאי העסקה. על פי הדיווח, החמאס ממשיך להתעקש על מספר האסירים שישוחררו וכן על שחרור האסורים השפוטים לתקופות מאסר ארוכות בהתייחס לבכירי האסירים וראשי הפלגים הכלואים בישראל. כמו כן, החמאס ממשיך להתנגד לגירוש האסירים לרצועת עזה או למדינות שונות, בדומה לתסריט מגורשי כנסיית המולד בבית לחם.

לפי הדיווח, ראש הזרוע הצבאית של החמאס אחמד אלג'עברי עזב את קהיר שלשום בחזרה לעזה לאחר ביקור של כמה ימים בבירה המצרית. במהלך הביקור אלג'עברי נפגש עם אבו מרזוק ועם בכירים במודיעין המצרי האחראים לתיווך בעסקת שליט. בדיווח אין פרטים על פריצת דרך או התקדמות כלשהי, אולם נמסר כי המתווכים המצריים ביקשו לשמוע מראשי החמאס ובדגש מג'עברי על עמדתה הסופית של התנועה במשא ומתן, בשל ציפייה לתזוזה חיובית ישראלית גם בשל חילופי אישים בצוות הישראלי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ