דיפלומט מערבי בכיר: "הסיוע לפלסטינים ייפגע אם יפנו לאו"ם"

הדיפלומט התייחס לכוונת הפלסטינים להכריז על מדינה בספטמבר: "יהיה לארה"ב קשה לנהל איתם את אותה מערכת היחסים"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים25
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

שיתוף הפעולה בין ארה"ב לרשות הפלסטינית צפוי להיפגע בצורה משמעותית, אם הפלסטינים לא ייסוגו מכוונתם לפנות לאו"ם בחודש ספטמבר בבקשה לקבל הכרה במדינה פלסטינית, כך אמר הבוקר דיפלומט מערבי בכיר בתדרוך לכתבים ישראלים בתל אביב.

"אם הפלסטינים ילכו לאו"ם יהיה קשה לנו לקיים איתם את אותה מערכת יחסים שהיתה לנו איתם", אמר הדיפלומט. "זה ישפיע גם על הסיוע הכלכלי האמריקאי לרשות וגם על הסיוע באימון כוחות הביטחון הפלסטינים. לא רוצים שזה יקרה אבל יהיה לנו קשה להשאיר את אותו שיתוף פעולה אם הם ילכו לאו"ם".

ינצח גם בספטמבר? אבו מאזן. תצלום: אי-פי

לדברי הדיפלומט המערבי, ארה"ב מתמקדת בימים אלה בניסיונות למנוע עימות באו"ם בחודש ספטמבר. "אנחנו משקיעים מאמץ רב כדי להבהיר לפלסטינים שרק בשיחות ישירות הם יוכלו להשיג את מטרותיהם. אנחנו הדגשנו בפניהם שהליכה לאו"ם היא רעיון רע שלא יניב כל תוצאה", אמר הדיפלומט.

הדיפלומט המערבי התייחס לדבריו של שר החוץ אביגדור ליברמן בדבר הצורך לנתק את הקשרים הביטחוניים והכלכליים עם הרשות הפלסטינית, ואמר כי ארה"ב קוראת לשני הצדדים להימנע מהידרדרות לאלימות ולהמשיך את התיאום הביטחוני. "שיתוף הפעולה הביטחוני בין ישראל לפלסטינים הוא סיפור הצלחה", אמר. "זה הביא לשיפור משמעותי במצב הביטחוני בשטח ואנחנו רוצים לראות את שיתוף הפעולה הזה ממשיך. זה אינטרס של ישראל, של הפלסטינים ושל ארה"ב".

בתוך כך, הנשיא שמעון פרס נפגש הבוקר עם משלחת של 26 חברי קונגרס אמריקאים מהמפלגה הדמוקרטית. "השלום נתקל בקשיים, כמו תמיד, אך אני מאמין שהוא בר השגה", אמר פרס בפגישה. "גם הפלסטינים ששוקלים לגשת לאו"ם אינם משוכנעים בעצמם שזה הדבר הנכון לעשות. האו"ם אינו יכול לספק תשובות כמו עצירת הטרור העולמי והטרור האיראני בפרט. הצהרה באו"ם תהיה ריקה מתוכן ורק תאריך את הסכסוך. אני מקווה ששני הצדדים ישובו לשולחן המו"מ לפני ספטמבר גם הפלסטינים וגם אנחנו מבינים כי האלטרנטיבה לשלום היא רצף של טעויות מצערות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ