שוב תזוזות בלשכת נתניהו: דובר רביעי תוך שנתיים

גידי שמרלינג עוזב את את תפקיד ראש מערך ההסברה אחרי חצי שנה. יועז הנדל, בעל טור בעיתון ידיעות אחרונות, יחליף אותו

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

יועז הנדל, בעל טור בעיתון ידיעות אחרונות, צפוי להיכנס במהלך חודש ספטמבר לתפקיד ראש מערך ההסברה הלאומי במשרד ראש הממשלה ויועץ התקשורת של ראש הממשלה נתניהו. הנדל יהיה יועץ התקשורת הרביעי שהחליף נתניהו בשנתיים וחצי האחרונות.

הנדל היה בשנים האחרונות חוקר באקדמיה ולפני כשנה החל לכתוב טורים בעיתון ידיעות אחרונות. הוא רב-סרן במילואים בשייטת 13. הנדל לא שימש בעבר בתפקידי ייעוץ תקשורתי או פוליטי. הנדל יחליף את גידי שמרלינג, שכיהן במשך שנה וחצי כדובר ראש הממשלה, מתוכה חצי שנה כראש מערך ההסברה הלאומי. שמרלינג צפוי לעבור לשמש כדובר עיריית תל-אביב.

קודמו של שמרלינג היה עיתונאי ידיעות אחרונות, ניר חפץ, שעזב אף הוא לאחר שנה וחצי בלבד בתפקיד. במהלך הקדנציה הביע חפץ פעמים רבות ובשיחות סגורות, תסכול מכך שראש הממשלה מגביל את פעולתו מול כלי התקשורת, אינו מאפשר לו לתדרך בחופשיות עיתונאים בסוגיות מדיניות וביטחוניות ומתייחס בחשדנות רבה לתקשורת.

תסכולו העיקרי של חפץ נבע מכך שפעמים רבות הוא מצא עצמו ממודר מדיונים ביטחוניים ומדיניים. במשך תקופה ארוכה היה על חפץ לנהל מאבק עם עוזי ארד וראש הלשכה כדי להיות מוזמן לדיונים, או כדי להיכנס לפגישות מדיניות. רק אחרי שערך שיחת הבהרה עם ראש הממשלה, הורה נתניהו לזמנו לדיוני פורום השביעייה שעסקו בסוגיות מדיניות. עם זאת, חפץ נותר ממודר מרוב הדיונים הביטחוניים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ