הפלסטינים תוקפים: אישור הבנייה באריאל מצדיק את הפנייה לאו"ם בספטמבר

דוברו של יו"ר הרשות מחמוד עבאס תקף את החלטת ברק לאשר את בנייתם של 277 יחידות חדשות בהתנחלות וקרא "לעצור את צעדיה של ישראל"

חיים לוינסון
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון
רויטרס

ברשות הפלסטינית הגיבו היום (שני) בזעם על החלטת שר הביטחון אהוד ברק לאשר בניית 277 יחידות דיור חדשות באריאל, מספר היחידות הגבוה ביותר שאושר לבנייה בהתנחלות בודדת מאז הקמת ממשלת נתניהו.

נביל אבו-רודיינה, דוברו של יו"ר הרשות מחמוד עבאס (אבו מאזן) מסר היום לסוכנות הידיעות רויטרס כי "פעולותיה של ישראל בהתנחלויות מציגות את כל הסיבות שבגינן אנו פונים לאו"ם ולמועצת הביטחון לקבלת חברות מלאה בעבור המדינה הפלסטינית". לדבריו, באמצעים אלה ניתן יהיה "לעצור את הצעדים הישראליים".

אתר בנייה באריאל בפברואר השנה. תצלום: מוטי מילרוד

יחידות הדיור שאושרו לבניה ייבנו בשכונת נוימן באריאל, המונה בתכניות כ-430 יחידות דיור. על פי התכנית, כ-100 מתוך היחידות מיועדות לקהילת מפוני נצרים, ואילו שאר הדירות ימכרו ללא הגבלה.

אישורי הבנייה של יחידות הדיור ניתנו לפני זמן רב, אולם שיווק הקרקע לקבלנים עוכב משיקולים מדיניים. כעת החליט שר הביטחון להתיר את הבנייה, שצפויה להסתיים בעוד שלוש וחצי שנים.

מאז הוקמה ממשלת נתניהו כמעט ולא ניתנו אישורי בנייה בשטחים. לפני שנתיים, אושרו 492 יחידות דיור ביישובים שונים. במרץ 2011, בעקבות הרצח באיתמר, הודיע נתניהו על כוונה לקדם בנייה של 500 יחידות דיור, אך הקרקע טרם שווקה.

ראש העיר אריאל רון נחמן בירך על ההחלטה. "אני רוצה לברך את שר הביטחון שאישר את השלמת השכונה. הממשלה הבטיחה לאשר אורח חיים נורמאלי לתושבים", אמר נחמן והוסיף כי "אין ספק שמבחינת בעיות המחאה, הדבר מאפשר לעיר את המרחב הנשימה לו היא זקוקה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ