נהרגו בפיגועים: 4 בני משפחה בדרך לאילת, נהג אוטובוס, ותיק לוחמי הימ"מ ולוחם גולני

איש הימ"מ פסקל אברהמי וסמ"ר משה נפתלי נהרגו בהיתקלויות נפרדות עם מחבלים. שמם של ההרוגים הנוספים לא נמסר לפרסום

חיים לוינסון
יניר יגנה
יניב קובוביץ
עוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון
יניר יגנה
יניב קובוביץ
עוז רוזנברג

שמונה ישראלים נהרגו אתמול במתקפת הטרור בגבול ישראל- מצרים. אמש לקראת חצות הותרו לפרסום שמם של שניים מההרוגים: סמ"ר משה נפתלי, בן 22 מעפרה, לוחם גולני; רב-נגד פסקל אברהמי, בן 49 מירושלים, לוחם ימ"מ. הודעות על מותם נמסרו למשפחותיהם.

נפתלי, שנפגע במהלך חילופי האש עם המחבלים, היה לוחם בפלוגת "עורב" בגדוד הסיור של גולני. משפחתו סיפרה כי הלך לסיירת בעקבות אביו, יוסף נפתלי, דבר שהסב לאביו גאווה גדולה. נפתלי סיים את לימודיו בישיבה התיכונית שבבית אל. הוא התגייס לגולני לאחר שנת לימודים במכינה הקדם-צבאית 'קשת' שברמת הגולן.

משפחת נפתלי היא אחת הוותיקות בהתנחלות עפרה. האב הוא איש תחזוקה והאם, שולה, היא מחנכת בבית הספר של היישוב. משה היה ילדם השני והראשון בבנים.

אלעד, חבר ילדות של משה שהגיע לביתו עם היוודע דבר מותו, אמר עליו: "הוא היה הכי מורעל בחבר'ה, מעולם לא שמענו אותו מתלונן. גם מבחינה דתית הוא שאף הכי גבוה והיה מגיע בשבתות ללימוד משותף".

אמו שולה אמרה עליו עם הישמע הבשורה המרה: "גם אם לא ראיתי אותו אני יודעת כאמא שהוא נלחם בעוז, אין לי ספק בכך. משה בני האהוב עשה הכל במסירות ובהתמדה ואנחנו גאים בו. הוא היה חייל לדוגמה, הציב מטרות ועמד בהן. הוא עשה את המקסימום למען ארץ ישראל, האמין בה ועשה הכל מתוך אמונה. זה מחזק אותנו".

נפתלי הותיר אחריו שני הורים, שני אחים וארבע אחיות. הלווייתו תתקיים הבוקר בשעה עשר בבית העלמין הצבאי בהר הרצל.

רב-נגד פסקל אברהמי היה הוותיק שבלוחמי היחידה המרכזית המיוחדת של המשטרה (ימ"מ). סביב "השועל", כפי שנקרא על ידי חבריו ליחידה, נרקמו סיפורים רבים, שחלקם יישארו חסויים גם לאחר מותו. היה מי שכינה אותו "גדול לוחמי הימ"מ בכל הזמנים". הידיעה על מותו הותירה את לוחמי היחידה ומפקדיה באבל כבד.

אברהמי נהרג מירי צלף בגבול מצרים במהלך חילופי האש עם מחבלים. אברהמי, נשוי ואב לשלושה ילדים, עלה בשנת 1977 מצרפת. לפני 25 שנים התגייס לימ"מ לאחר שסיים את שירותו הצבאי בצנחנים.

למרות גילו המבוגר, סירב אברהמי להפסיק להיות לוחם ביחידה והמשיך להשתתף בכל המבצעים הכי רגישים. הוא הוכשר כצלף, תפקיד שניתן ללוחמים ותיקים. הוא השתתף במאות מבצעים וזכה בחייו לשני עיטורים לשבח.

אברהמי כיהן תחת מפקדים רבים של הימ"מ, אחד מהם הוא ניצב (בדימוס) דוד צור, מפקדה ב-1991-1995. "מדובר באדם יוצא דופן, שהתעקש להישאר לוחם גם בגילו המופלג יחסית. הוא יצא למבצעים הכי מורכבים כי תמיד ידעו שעליו אפשר לסמוך. הוא הפך להיות סמל ביחידה. אם היו שואלים אותו איך הוא היה בוחר למות, אני יכול להניח שהיה בוחר למות בזירת קרב, תחת אש. אנשים צריכים להבין שזה אדם שאין שני לו ביחידה הזאת".

באירועים נהרגו ארבעה בני משפחה מאזור השרון, זוג אחיות ובעליהן, שנפגעו מטיל הנ"ט שפגע ברכבם הפרטי. הארבעה היו בדרכם לחופשה באילת. שני ההרוגים הנוספים הם נהג האוטובוס הריק שנפגע מירי, ואדם נוסף. שמם לא נמסר לפרסום עד לסגירת הגיליון.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ