בני בילבסקי, נהג האוטובוס שהותקף אתמול, ביקר את החיילים הפצועים

בילבסקי, שעובד 44 שנים באגד, שוחח עם החיילים והוריהם. אתמול הוא סיפר: "שמעתי צרור מנשק אוטומטי. לחצתי על דוושת הגז, החלטתי לא לעצור".

יניר יגנה
טל לוי
רוי-שטיין, ג'קי פומס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בני בילבסקי, נהג האוטובוס בקו 392 של אגד הגיע היום (שישי) בבוקר לבקר בבית החולים סורוקה את החיילים הפצועים שנסעו באוטובוס בו נהג.

בילבסקי שוחח עם החיילים והוריהם, ודרש בשלומם. רחל זעירא, שבנה נפצע בפיגוע סיפרה שהתרגשה מביקורו של בילבסקי. "מדובר באדם מיוחד מאוד. הוא עבר את החיילים אחד אחד, דרש בשלומם וממש התרגש", היא סיפרה. "הוא סיפר לנו שירו עליו שני כדורים, ואז הוא הוריד את הראש ולחץ על הגז".

בני בילבסקי, בן 67 מבאר שבע, עובד 44 שנים באגד, מתוכן נוהג 25 שנים בקו 392, המסיע בעיקר חיילים תושבי אילת מבסיסי צה"ל לחופשת שבת בבית הוריהם. "אני מכיר את החיילים וגם את הוריהם. זה יום חמישי, אז האוטובוס היה מלא כבר כשיצאתי מבאר שבע בשמונה בבוקר וחלק מהם אף עמדו", סיפר אתמול.

נהג קו 392, בני בילבסקי, באוטובוס שנפגע מהיריות

בילבסקי יצא אתמול בבוקר כהרגלו מבאר שבע לאילת. בקילומטר ה-27 צפונית מאילת, על כביש 12, הבחין בנהג שמאותת לו בפראות. גדר הגבול במקום רחוקה כ-15מטרים בלבד מהכביש ומהצד השני נמצא מוצב מצרי. לדבריו, חשב שמדובר בתאונת דרכים לכן האט את הנסיעה.

בילבסקי ראה שני מצרים לבושים מדים מנומרים שהתעסקו בגדר. "חשבתי שהם חיילים שמתקנים את הגדר. האטתי מעט ואז חטפתי צרור יריות. הרגשתי שכיוונו ממש אלי, מפני שהכדור חדר ליד הראש שלי וניפץ את הזכוכית שמפרידה בין המושב שלי למושבי הנוסעים. במושב הראשון שאחרי ישבו שני תיירים שנפצעו מרסיסי הזכוכית שהתנפצה, ואז שמעתי צרור מנשק אוטומטי. לחצתי על דוושת הגז, החלטתי לא לעצור, לקחתי את הטלפון שלי חייגתי 100 ודיווחתי למשטרה".

בילבסקי המשיך בנסיעה עד למחסום נטפים, מחסום קבוע השוכן 12 קילומטרים מצפון-מערב לאילת. לדבריו, כשהגיע לשם כבר ראה אמבולנס שהגיע מאזור אילת וכוחות גדולים של צה"ל שנוסעים לזירת הפיגוע.

לאחר הירי ראה בילבסקי דרך המראה, בעודו ממשיך בנסיעה, כי החיילים שבאוטובוס טיפלו בפצועים. חלקם דיווחו בטלפונים הניידים למשטרה על הירי. נוסעי האוטובוס ירדו במחסום נטפים, ו-31 מהם פונו באמבולנסים לבית החולים יוספטל לקבלת טיפול רפואי.

הנהג שהבהב בפראות לבילבסקי היה אהרון גונן, תושב לוד, שהגיע מוקדם יותר לזירה. גונן נסע עם אשתו שרה ושני ילדיהם, בני 5 ו-7, לחופשת סוף שבוע באילת. גם הוא סיפר שראה מחבלים לבושים כחיילים מצרים. לדבריו, משהו בהתנהגותם עורר את חשדו, לכן החליט להבהב עם האורות וחסם את הכביש במכונית שלו כדי למנוע ממכוניות אחרות להגיע לזירת הירי. מכוניתו ספגה כמה קליעים אך בנס איש מבני המשפחה לא נפגע.

אחת מנוסעות קו 392, ש', קצינה מאילת, היתה בדרכה לחופשת סוף שבוע בביתה. כאשר הגיע האוטובוס לקילומטר ה-12, שמעה צרור יריות והנוסעים החלו לצעוק.

"מיד הבנתי שהיתה תקרית ירי. הורדתי את כל הבגדים כדי לעשות חוסמי עורקים לחברים שנפגעו ואיבדו דם. אנחנו מכירים אחד את השני, חלק מהחיילים הם חברים שלי בני אותה שכבה. האוטובוס המשיך לנסוע ותוך כדי שמענו בומים". ש' נפצעה באורח קל מאוד ונשרטה במצחה, אולם היתה מכוסה דם שניתז עליה בעת שטיפלה בפצועים.

חיילת נוספת באוטובוס, ל', עמדה בנסיעה עקב חוסר מקום. באמצע הנסיעה הציע לה חייל אחר לשבת במקומו. "מיד כשהתחלפנו התחילו היריות והוא קיבל צרור ברגליים", סיפרה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ