ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (שישי) במהלך ביקורו בבית החולים סורוקה את החיילים שנפצעו אתמול בפיגוע, כי חיסול ראשי ארגון ועדות ההתנגדות העממית אתמול הוא "רק התגובה הראשונה".

נתניהו הוסיף כי הבכירים שחוסלו הם אלו ששלחו את המחבלים שביצעו את הפיגוע. "יש לנו מדיניות לגבות מחיר כבד מאוד ממי שפוגע בנו, והמדיניות הזו מיושמת בשטח הלכה למעשה", אמר.

"היו לנו כמה שנים של שקט יחסי", אמר נתניהו, "אתמול היה ניסיון להעלות את המדרג, ואנחנו רואים את זה בחומרה רבה. יש לנו שתי תשובות לאיום הזה. הגנה בשמים וגם הגנה על הקרקע, בדמות הגדר שהוריתי לבנות למעלה משנה. אנחנו נאיץ אותה. יש עכשיו 45 ק"מ. עד סוף השנה יהיו 100 קילומטר. היינו אמורים להשלים אותה עד סוף 2012. אני אומר לכם, אנחנו נסיים אותה הרבה לפני הזמן. זאת גדר גם נגד טרור וגם נגד מסתננים. היא חשובה אבל לא ההגנה האקטיבית ולא הגנת הגדר הם מספיקים. חייב להיות מענה התקפי והרתעתי".

לדבריו, על פי היעדים שקבעת, "הופעלה מיד תגובה מידית. אנחנו חיסלנו את ראשי הארגון שהפעילו את המחבלים האלה. החיילים פעלו בשטח באומץ לב בלתי רגיל. אני התרשמתי מעוז רוחם ואומץ ליבם, גם מהחיילים שנפגעו ופעלו בצורה בלתי רגילה. לרבות החובשים, חובש וחובשת שטיפלו בהם והנהג שהאיץ את המהירות. הם פעלו בשטח טוב, לוחמי צה"ל והימ"מ, פגעו במחבלים, חיסלו את המחבלים בשטח. כעבור כמה שעות אנחנו חיסלנו את המשלחים ואת ראשי הארגון שלהם, ששלחו אותם ונתנו להם הוראות לרצוח ישראלים. הם הסתתרו, חשבו שיוכלו להסתתר בעזה. הם כבר לא מהלכים על הקרקע".

נתניהו בביקור החיילים. תצלום: אלי הרשקוביץ

מוקדם יותר ביקרה בבית החולים סורוקה גם יו"ר האופוזיציה ציפי לבני. לבני אמרה בביקורה כי "הגבול עם מצרים כבר אינו גבול של שלום ויש לשנות את היחס אליו. עד היום היחס אליו היה כאל גבול של מסתננים שמבקשים למצוא עבודה אך הוא הפך לגבול שעוברים בו כאלו שמבקשים את נפשנו. אנו נתמוך בכל הפעולות הנדרשות בכל מה שקשור למאבק בטרור ולצורך להגן על חיי אזרחי ישראל".

עוד אמרה לבני: "פגשתי כאן את ישראל היפה. אנשים צעירים מדהימים, חיילים שנפגעו וטופלו בצורה מדהימה על ידי חובשת שהיתה על האוטובוס ונהג האוטובוס שקיבל החלטה נכונה ואינטואיטיבית ועל ידי כך הציל חיים".

פרשנויות, מאמרים, ועדכונים נוספים, גם בפייסבוק

הביקור שריגש במיוחד את הפצועים שנותרו בבית החולים היה כמובן זה של נהג האוטובוס בקו 392 של אגד בני בילבסקי. בילבסקי שוחח עם החיילים והוריהם, ודרש בשלומם. רחל זעירא, שבנה נפצע בפיגוע סיפרה שהתרגשה מביקורו של הנהג. "מדובר באדם מיוחד מאוד. הוא עבר את החיילים אחד אחד, דרש בשלומם וממש התרגש", היא סיפרה. "הוא סיפר לנו שירו עליו שני כדורים, ואז הוא הוריד את הראש ולחץ על הגז".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ