ברצועת עזה תקיפות צה"ל נתפשות כחלק מהשגרה

אבי יששכרוף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי יששכרוף

ירי הרקטות לערי הדרום, שהסתיים שלשום בהרוג בבאר שבע ובעוד שישה פצועים קשה, גרם אתמול למתיחות ברצועת עזה. בשעות הבוקר הורגש בעזה חשש גדול מפני תגובה ישראלית נרחבת למתקפת הטילים של הארגונים הפלסטיניים. ואולם, בחלוף כמה שעות, משהתברר שהתגובה הישראלית מדודה מאוד, החיים שבו למסלולם.

תחושת השגרה חזרה לרחובות עזה בעיקר כשהסתיים הצום, בשעה שש וחצי שעון עזה (שבע וחצי שעון ישראל). אלפי אנשים יצאו לרחובות, כפי שקורה בסוף כל יום צום במהלך חודש הרמדאן. בתי הקפה היו מלאים, וכמוהם גם גן אירועים מאולתר שנפתח סמוך לאוניברסיטת אל-אזהר. יריעה גדולה נפרשה במקום, ונערכו בו ארוחות גדולות למשפחות. רחוב עומאר אל-מוכתאר, הרחוב הראשי, היה מלא אנשים, שערכו קניות, סעדו ושתו במסעדות ובבתי הקפה עד שעות הלילה המאוחרות.

גם התקיפות המעטות של צה"ל לא הצליחו להפר את שגרת החיים. מתחילת סבב הלחימה הנוכחי תקף צה"ל 20 פעמים ברצועה, אולם רוב מכריע של התקיפות אירע עד שבת בצהריים. אתמול נרשמו שלוש תקיפות של חיל האוויר ברצועה, שבהן נפצעו בסך הכל עשרה פלסטינים, חלקם אזרחים. אחת מהתקיפות היתה לקראת חצות. בתקיפה של עמדה של החמאס נפצעו שבעה בני אדם, ואילו בתקיפה אחרת נפצעו שלושה. ברצועה, מסתבר, גיחות בודדות של חיל האוויר הישראלי נתפשות כשגרה בפני עצמה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ