תושבי אילת: הצבא הפקיר אותנו

טל לוי
רוי-שטיין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טל לוי
רוי-שטיין

שקט בלתי-אופייני ניכר במרכולים ובמרכזי הקניות של אילת בבוקר שישי האחרון. "אתמול בלילה היתה הפעם הראשונה מאז שאני חיה באילת שבה פחדתי לישון לבד", אומרת תושבת העיר פאני בן-שושן. "היו צריכים לעשות משהו אם ידעו ומתברר שידעו".

"אני לא מבינה איך העזו להשאיר את הכביש הזה פתוח", מוסיפה רוני בונים, תושבת ותיקה. "זה לא ציר מרכזי ואין שום בעיה לסגור אותו ולהפנות את כלי הרכב המעטים שנוסעים בו לכבישים אחרים. זה מחדל".

גם ר', מדריך טיולים שביקש שלא להזדהות בשמו המלא, אינו מרגיש בטוח יותר. "היום אני כבר לא בטוח שאני יכול לסמוך על הצבא. חיינו פה בשלווה והיינו בטוחים שצה"ל שולט בנעשה. הכביש יושב על הגבול. אני מרגיש שהצבא הפקיר את תושבי אילת ואותי, כמי שעובד בקביעות בכביש הזה. אני מפחד לחשוב כעת באיזו קלות חיי הועמדו בסכנה, ובאיזו קלות ילדי יכולים היו להיות יתומים".

בין תושבי העיר היו גם כאלה שקישרו את האירועים האחרונים למחאה החברתית. "מי יודע, אולי זה מה שהממשלה רצתה", כתבה תושבת העיר שביקשה לא להזדהות בדף הפייסבוק שלה. "מגה-פיגוע שיסיט את תשומת הלב מהמחאה החברתית ויזכה את ישראל בכמה נקודות לקראת ספטמבר?".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ